با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

افزایش مبلغ وام با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مسکن۱- صندوق پس انداز مسکن که سقف آن ۲۰ میلیون تومان است با نرخ ۱۱ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۲- مسکن جوانان که سقف آن با توجه به واریزیهای ماهانه تعیین می شود با نرخ ۹ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله

۳- مسکن یکم تا سقف ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۸ و ۹٫۵ درصد (در بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده) و بازپرداخت ۱۲ ساله

۴- از محل اوراق تا سقف ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۷٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله

۵- از محل اعتبارات بدون سپرده تا سقف ۵۰، ۴۰ و ۳۰ میلیون (تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله

اکنون و با ابلاغ دستورالعمل جدید متقاضیان میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

صندوق پس انداز مسکن و تسهیلات بدون سپرده :

افرادی که قبلا حساب صندوق پس انداز مسکن داشته اند و موعد وام ۲۰ میلیونی آنان رسیده است میتوانند صرفا با ارائه درخواستی، تسهیلات بدون سپرده مسکن را نیز علاوه بر تسهیلات صندوق پس انداز خود و به همان میزان دریافت کنند. در این حالت سقف مجموع دو وام نباید بیشتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) شود. البته اگر مبلغ تسهیلات صندوق مسکن و تسهیلات بدون سپرده به سقف فوق نرسید می توان کمبود آنرا با خرید اوراق جبران کرد. مثلا اگر فردی در تهران تصمیم به استفاده از وام ۲۰ میلیونی صندوق مسکن دارد میتواند ۲۰ میلیون دیگر وام بدون سپرده و ۲۰ میلیون نیز اوراق بگیرد تا در نهایت ۶۰ میلیون تسهیلات دریافت کرده باشد.

مطالعه کنید  فعلا خانه نخرید | افزایش قیمت ها غیر طبیعی است

حساب جوانان و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

حالت انفرادی:

دارندگان حساب جوانان نیز مانند صندوق مسکن میتوانند به میزان تسهیلات خودشان تسهیلات بدون سپرده مسکن دریافت کنند. البته باید در نظر داشت که فقط برای تسهیلات جوانان کمتر از ۶۰، ۵۰، و۴۰  میلیون تومان (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ، سایر شهرها) امکان دریافت وام بدون سپرده وجود دارد. به عنوان مثال فردی که امتیاز تسهیلات جوانانش ۷۰ میلیون شده نمیتواند تسهیلات بدون سپرده را دریافت کند و فقط امتیاز استفاده از تسهیلات جوانان خودش را خواهد داشت.

حالت زوجین:

برای استفاده از طرح زوجین در صورتی که هر دو زوجین حساب مسکن جوانان داشته باشند نیز میتوانند با استفاده از تسهیلات بدون سپرده مبلغ وام دریافتی خود را بیشتر کنند.

مثلا اگر زوجینی هر کدام دارای یک حساب جوانان در تهران می باشند به نحوی امتیاز حساب آقا ۳۵ میلیون و خانم ۱۸ میلیون تومان است. در این حالت آقا میتواند ۱۵  میلیون تسهیلات بدون سپرده مسکن بگیرد (زیرا سقف وام بدون سپرده و با سپرده تواما برای هر نفر در حالت زوجین در تهران ۵۰ میلیون است ونمیتوان بیشتر از آن وام گرفت) و خانم هم به میزان تسهیلات جوانان خودش میتواند ۱۸ میلیون دیگر وام بدون سپرده بگیرد. پس وام آقا ۵۰ میلیون و وام خانم ۳۶ میلیون شده است یعنی جمعا تا اینجای کار ۸۶ میلیون وام آماده است. ولی از آنجا که سقف وام زوجین در حالت بدون سپرده برای هر دو زوج در تهران ۱۰۰ میلیون است پس این زوج میتوانند ۱۴ میلیون دیگر وام از محل اوراق دریافت کنند تا در نهایت ۱۰۰ میلیون وام داشته باشند.

مطالعه کنید  اخبار مسکن مشهد ۹۷

وام مسکن از محل اوراق و تسهیلات بدون سپرده مسکن:

متقاضیان وام مسکن که هیچ سپرده ای (صندوق مسکن، یکم و یا جوانان) مدارند و تصمیم به اخذ وام دارند باید از محل اوراق نسبت به دریافت وام اقدام کنند. با دستورالعمل جدید بانک مسکن این دسته از وام گیرندگان نیز در دو حالت انفرادی و زوجین میتوانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند.

حالت انفرادی:

همانگونه که می دانید تسهیلات اوراق برای اخذ بک واحد مسکونی در حالت انفرادی ۶۰، ۵۰و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) می باشد. اکنون این دسته از افراد میتوانند ۱۰ میلیون وام بدون سپرده دیگر نیز دریافت کنند تا در نهایت وامی با مبلغ ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) داشته باشند.

حالت زوجین:

زوجین نیز از محل اوراق قبلا می توانستند ۱۰۰، ۸۰ و ۶۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) دریافت کنند که اکنون با دریافت ۲۰ میلیون وام بدون سپرده سقف وامشان به ۱۲۰، ۱۰۰و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) رسیده است.

ضمنا در نظر داشته باشید که:

استفاده از تسهیلات بدون سپرده به شرح فوق برای دارندگان صندوق مسکن یکم امکانپذیر نبوده و متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق یکم مانند سابق میتوانند همان سقف تسهیلات ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت انفرادی و ۱۶۰، ۱۲۰ و ۸۰ میلیون (به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حالت زوجین را دریافت کنند.

مطالعه کنید  بازار مسکن رو به گرمی پیش می رود

چندی پیش تسهیلات جعاله از ۱۰ میلیون به ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرد که با تمدید شرایط پرداخت وام جعاله ۲۰ میلیونی تا پایان سال، تمامی مشتریان میتوانند علاوه بر دریافت تسهیلات ذکر شده بالا ۲۰ میلیون نیز وام جعاله دریافت کنند. نرخ بهره وام جعاله ۱۷٫۵ درصد و مدت بازپرداخت آن ۵ساله با اقساط ماهیانه ۵۰۰٫۰۰۰ تومانی است.

وام بدون سپرده ای که در تمام بندهای بالا ذکر شد نیز ۱۸ درصد بوده و حداکثر در ۵ سال قابل قسط بندی می باشد.

[Form id="8"]


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************