با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

اگرتقاضای تقسیم ترکه کنم چه مدتی طول میکشد؟اگرتقاضای تقسیم ترکه کنم چه مدتی طول میکشد؟

متن پرسش:

با سلام پدر ۲ سال است فوت کرده کار انحصار وراثت رو انجام دادم ولی برادرم همکاری نمیکند اگر تقاضای تقسیم ترکه برای فروش خونه بدم تقریبا چه قدر زمان میبرد و هزینه ان تقریبا چه قدر است.وایا از حساب بانکی پدرم میتوانم پس از دادن مالیات به تنهای سهم خودم رو دریافت کنم ایا قانونی در مورد این موضوع هست لطفا راهنمای کنید ممنون میشم خسته نباشید..

متن پاسخ کارشناسان:

  • با سلام ووقت بخیر
    بستگی به شعبه رسیدگی کننده دارد تقریبا بالای ۳ ماه زمان میبرد برای دریافت مبلغ حق الوکاله و اطلاعات بیشتر با مرکز پشتیبانی کانون وکلای آنلاین تماس حاصل فرمایید .
  • سلام درخواست تقسیم ترکه غیر مالی است و هزینه دادرسی آن کمتر از ۲۰۰ هزار تومان است . فقط برای تعیین ارزش اموال باید هزینه کارشناسی بپردازید که بعدا در اجرای احکام از محل فروش اموال برداشت شده و به شما مسترد می شود . اگر گواهی واریز مالیات بر ارث را از اداره دارایی دریافت کنید می توانید با مراجعه به بانک سهم ریالی خود را دریافت نمایید .
  • سلام بستگی به شعبه رسیدگی کننده دارد حدودا ۵ ماه زمان میبرد هزینه دادرسی ۲۰۰هزار تومان می شود و هزینه دفتر الکترونیک قضایی تقریبا ۳۰ هزار تومان و هزینه کارشناسی ۱۵۰هزار تومان میشود. اگر گواهی واریز مالیات بر ارث را از اداره دارایی دریافت کنید می توانید با مراجعه به بانک سهم ریالی خود را دریافت نمایید.

 

 


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید
مطالعه کنید  مجتمع تجاری تفریحی بازار ملل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************