با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

بررسی منطقه‌ای حجم معاملات آپارتمان و میزان افزایش آن در مشهدبررسی منطقه‌ای حجم معاملات آپارتمان و میزان افزایش آن در مشهد

بررسی ها نشان می دهد که در برخی از سال ها، در ماه های پایانی سال (به جز اسفند) با کاهش قیمت مسکن ـ هر چند به صورت بسیار محدود ـ مواجه بوده ایم. این کاهش قیمت عمدتا از آبان ماه شروع شده و تا بهمن ماه ادامه داشته است؛ سپس در اسفندماه قیمت ها به محدوده قیمتی تابستان همان سال بازگشته است.

اما امسال از آنجایی که در تابستان علی رغم افزایش تعداد معاملات با افزایش قابل ملاحظه قیمت ها مواجه نبودیم، این افزایش به نیمه دوم امسال و ماه های آبان و آذر و نیمه نخست دی ماه منتقل شد که سبب می شود از احتمال افزایش قیمت ها در بیش از ۲ ماه باقی مانده تا پایان سال بکاهد و حتی در صورت ترکیدن حباب قیمتی که در آذر و نیمه اول دی ماه شاهد بودیم، از قیمت مسکن تا حدودی کاسته شود.

  • یک مثال ساده؟

اردیبهشت ماه سال ۹۲ را بسیاری از کارشناسان اقتصاد مسکن نخستین ماه آغاز رکود ۵ ساله مسکن برمی شمرند، اما از یک سال قبل از آن نیز تعداد معاملات مسکن به جز در بهمن همان سال که با بیش از 5650 فقره معامله مسکن در مشهد، رکورددار امضای مبایعه نامه در مشهد می دانند، رونق چندانی در بازار مسکن دیده نمی شود.

به خصوص که در سال ۹۱ شاهد آغاز رشد تورم عمومی بودیم که در سال بعد (۹۲) به ۴۰ درصد هم می رسد؛ بنابراین افزایش قیمت مسکن در این دو سال که از تورم عمومی عقب تر مانده، به نوعی می تواند معنای کاهش قیمت مسکن را در خود داشته باشد.

  • آیا قیمت آپارتمان ها در محله های مشهد افزایش یافته است؟
مطالعه کنید  مجتمع تجاری اقامتی سارا مشهد

بررسی منطقه‌ای حجم معاملات آپارتمان و میزان افزایش آن در مشهد نشان می‌دهد فقط در محله هاشمیه ، هنرستان ، احمدآباد و سجاد افزایش 5 الی 10 درصدی داشتیم و سایر محلات تا پایان سال افزایش قیمتی ندارند . هم‌اکنون رشد نامتعارف قیمت مسکن در مناطق دارای سابقه بیشترین فروش، اثر کاهنده بر معاملات داشته است. منطقه‌ای با بیشترین سهم از معاملات خرید، ماه گذشته به‌دلیل ثبت بالاترین رشد نقطه‌ای قیمت (نسبت به سایر مناطق)، با واکنش منفی خریداران مواجه شد. 

دیدگاه تان را درباره این مطلب با ما در میان بگذارید


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************