با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

حجم معاملات در بازار مسکن مشهد افزایش 20درصدی داشته است
حجم معاملات در بازار مسکن مشهد افزایش 20درصدی داشته است
بر طبق آمار ارائه شده فروش املاک در سایت آرش مدیر؛ حجم معاملات در بازار مسكن مشهد در آبان ماه 1396و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته است.
بازه زمان ركود و رونق مسكن دست كم دو سال و حداكثر پنج سال است. با توجه به این كه از تداوم ركود حاكم بر بازار مسكن در مشهد نزدیك به پنج سال می گذرد؛ ‌پیش بینی می شود بازار مسكن در چند ماه آینده با شیبی ملایم به رونق دست یابد.

با اشاره به جو روانی بازار كه در اثر عوامل مختلف به ویژه تحولات سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی و نرخ پایین تسهیلات بانک ها ایجاد می شود، بسیاری از صاحبان املاك و همچنین خریداران منتظر نتایج این تحولات و تصمیمات می مانند تا به دنبال شكل گرفتن جو روانی در بازار و با هدف كسب سود بیشتر اقدام به فروش یا خرید مسكن به دور از قیمت های واقعی كنند. همین امر بر حجم معاملات مسكن و حتی عرضه و تقاضا موثر است.

قیمت تمام شده مسكن حاصل تعرفه ها و قیمت های اعلام شده از سوی نهادها مانند بهای پروانه ساختمان، ‌قیمت مصالح و نیز دستمزد كارگران است؛ از این رو افزایش قیمت مسكن اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. اما این امر به صورت جهشی نبوده و با شیبی ملایم كه شش ماهه نخست سال آینده را نیز در بر می گیرد، ‌ افزایش خواهد یافت.

مطالعه کنید  همه ابزارهای دولت برای تقویت بخش مسکن

اهرم میزان عرضه ملك برای فروش و میزان تقاضای خرید ملك، امری انكار ناپذیر در بازار مسكن است كه رونق و ركود این بازار تابعی از آن است.

مقوله زائرپذیر بودن مشهد به یكی از ویژگی های ذاتی این شهر تبدیل شده كه به طور طبیعی در شكل بناهای شهر موثر بوده و مالكان و ساختمان سازان را به سمت برج سازی سوق داده است زیرا تقاضای زائران بر محور خرید و فروش می گردد اما مهاجرت فقط به صورت منطقه ای شکل گرفته که در بخش معرفی محله ها که در سایت پیاده سازی شد اثر گذار است.

در پیش بینی ها سایت آرش مدیر مسکن در 6 ماه آینده پیشرفت مضاعف داشته و باراز مسکن را با گرمی مواجه می سازد.


حجم معاملات در بازار مسکن مشهد افزایش 20درصدی داشته است
 

شما هم دیدگاه تان را همانند دوستانتان در اینجا به اشتراک بگذارید


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************