با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

خانه‌ای ایمن و ضدضربه برای کودکان!خانه‌ای ایمن و ضدضربه برای کودکان!

هنگامی که برای آمدن کودک به زندگی‌تان هیجان‌زده هستید باید خانه‌تان را هم برای نورسیده آماده کنید. ایجاد ایمنی در فضای داخلی خانه برای حفاظت از کودک ضروری است. وقتی کودک دلبندتان شروع به راه رفتن و کنجکاوی می‌کند با چالشی بزرگ روبه‌رو هستید. در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم تا خانه‌تان را هوشمندانه برای ساکن جدید آماده کنید.

 

پریزها و دستگیره‌ها را بپوشانید

کابل‌ها، پریزها و محافظ‌ها برای کودکان در هر سنی خطرناک هستند. بهتر است آنها را دور از دسترس کودکان قرار دهید. اگر می‌توانید از پریزهای درپوش‌دار استفاده کنید و وسایل برقی جدید بدون‌سیم بخرید. سرکابل‌های پلاستیکی لوازم صوتی‌و‌تصویری را جایگزین سوکت‌ها کنید و سیم‌های لخت را بپوشانید. فراموش نکنید که دستگیره‌های اجاق‌گاز و فر از دست‌های کوچک و کنجکاو کودکان دور نمی‌ماند. برای احتیاط آنها را هم بپوشانید.

پنجره، در و کشو‌ها را قفل کنید

خوشبختانه گزینه‌های زیادی برای قفل ایمنی کودکان وجود دارد. این قفل‌ها در انواع مختلف پیچی و اهرمی وجود دارد و آسیبی به خانه نمی‌زند. به‌همین‌خاطر می‌توانید از آنها در خانه‌های اجاره‌ای استفاده کنید. بهتر است درِ همه‌ی خروجی‌ها، ورودی آشپزخانه و سرویس بهداشتی و هر فضای خطرناکی را بررسی کنید. مطمئن شوید که کابینت‌های آشپزخانه، حمام و دستشویی قفل هستند. دسترسی کودکان به کابینت‌های حاوی مواد بهداشتی و تمیزکننده خطرناک است. بهتر است این وسایل را در کابینت‌های بالایی و دور از دسترس کودکان قرار دهید.

پنجره‌ها هم برای کودکان خطرناک است. به پنجره‌ی اتاق کودک توجه کنید و مبلمان و وسایل مختلف را نزدیک به آن قرار ندهید. می‌توانید به‌جای قفل از محافظ پنجره برای ایمنی استفاده کنید.

مطالعه کنید  رهن کامل آپارتمان در مشهد

حفاظ نصب کنید

برای کنترل رفت‌و‌آمد کودک به برخی فضاها از حفاظ کمک بگیرید. می‌توانید در ورودی اتاق‌ها حفاظ نصب کنید و مانع ورود کودک به فضاهایی خاص شوید. البته استفاده از حفاظ در سطوح صاف توصیه می‌شود. از آنها در بالا یا پایین راه‌پله استفاده نکنید. از گاردها و حفاظ‌های مختلف برای ورود کنترل شده کودکان به فضاهایی مانند آشپزخانه، اتاق، سرویس بهداشتی و … کمک بگیرید. برخی مواقع نصب حفاظ با زخمی‌کردن دیوارها همراه است. اگر خانه‌تان اجاره‌ای است با صاحب‌خانه‌تان در این مورد صحبت کنید.

مبلمان و قالیچه‌ها را ایمن کنید

فراموش نکنید که نوزادان و کودکان نوپا علاقه‌ی زیادی به کشف اطراف، ایستادن و راه‌رفتن دارند. آنها از هرچیزی برای تکیه‌کردن و ایستادن استفاده می‌کنند. دقت کنید مبلمان، میزها و قفسه‌های خانه‌تان در جای خود ثابت باشند. در خانه‌های اجاره‌ای نمی‌توانید تمام وسایل را با پیچ سر جای خود محکم کنید. با درنظرگرفتن چند اقدام احتیاطی آنها را ثابت نگه دارید. مطمئن شوید مبلمان در جای خود محکم و ثابت هستند. وسایل دکوراتیو بزرگ و سنگین را در طبقات بالایی قرار ندهید. برای ثابت ماندن فرش‌ها و لیز نخوردن کودکان از ترمز فرش استفاده کنید.

با چشمان کودک ببینید

سطح دیدتان را درحد یک کودک پایین بیاورید و ببینید چه چیزی خطرناک است. لق ‌بودن دستگیره‌ی درها را بررسی کنید. کودک ممکن است هرچیزی را از روی زمین بردارد و در دهان خود بگذارد. از‌این‌رو تمیزبودن کف نکته‌ای کلیدی در ایجاد ایمنی برای کودکان است. در مصرف سم برای کشتن حشرات موذی دقت کنید. خوردن برخی گیاهان آپارتمانی کودکان را مسموم می‌کند. از این رو آنها را دور از دسترس کودکان نگه دارید.

مطالعه کنید  خرید فروش سوئیت در نزدیک حرم امام رضا مشهد

 

با دانستن این نکات می‌توانید برای داشتن خانه‌ای ایمن اقدامات احتیاطی را رعایت و فرزندتان را از خطرات احتمالی دور کنید.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************