با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

خانه ام را کی بفروشم  • خانه ام را کی بفروشم

اگر قصد فروش خانه و یا خرید آن‌را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید. راز و رمزهای زیادی در این مسیر وجود دارد. زمان مناسب خرید و فروش چه فصل و زمانی است؟

شرایط فروش خانه در محله‌های مختلف متفاوت است و هر خانه داستان خود را دارد. با خواندن این مقاله خواهید فهمید که زمان درست فروش خانه‌ی شما کی خواهد بود.

کدام فصل بهترین فصل برای خرید و فروش خانه است؟

بهار: فصل بهار و خصوصا اردیبهشت به تناسب فصل مناسبی برای فروش خانه نیست. شاید به این دلیل که فصل تعطیلات گذشته و شهروندان هنوز تعطیلات تابستانی خود را آغاز نکرده‌اند.

تابستان: این فصل نیز از بهترین زمان‌ها برای خرید و فروش خانه است. فصل تعطیلی مدارس و فراغت خاطر خانواده‌ها برای جابجایی. فصلی که روزها در آن طولانی‌تر است و زمان برای گشتن و ورود به خانه‌ی جدید وجود دارد.

پاییز: اوایل پاییز را بهترین فصل خرید و فروش دانست. با شروع مدارس و اتمام فصل پرجنب و جوش جابجایی‌ها این فصل آنقدرها برای خرید و فروش مناسب به نظر می‌رسد زیرا اکثر فروشنده ها در این فصل تمایل به فروش پیدا می کنند.

زمستان: این فصل را می‌توان بهتر از فصل پاییز برای جابجایی‌ها و خرید و فروش خانه دانست. در اواخر بهمن و اسفند که فصل بهار پیشروست و خانواده‌ها هم در فکر نو کردن خانه‌ها هستند برخی به خرید و فروش فکر می‌افتند.

مناطق متفاوتند؟

مطالعه کنید  مراحل سند زدن ملک از ابتدا تا انتها

تفاوت‌ میزان خرید و فروش در فصول مختلف سال تقریبا یک روند جهانی هماهنگ دارد. اما آیا شیوه‌ی خرید و فروش در مناطق مختلف شهر با یکدیگر متفاوت است؟ شاید بهتر باشد اگر قصد خرید خانه در منطقه‌ای جدید را دارید کمی پرس‌و‌جو کنید. شاید اگر فصلی دیگر را برای خرید خانه در این منطقه انتخاب کنید شانس بهتری داشته باشید. اگر در مناطقی با بافت شهری متراکم به دنبال خانه هستید احتمالا در فصول رونق خرید و فروش قیمت‌ها بالاتر و شانستان برای پیدا کردن خانه‌ی بهتر کمتر خواهد شد. در مقابل می‌توانید در مناطقی که تراکم کمتری دارند با خیال راحت‌تر به دنبال خانه باشید.

اگر نخواهم خانه‌ام را به همین سرعت بفروشم؟   

پاسخ ساده است. خانه را نفروشید! بهترین زمان برای فروش خانه ‌زمانی است که حستان نسبت به فروش بهتر باشد. مگر آنکه مجبور به فروش باشید. اگر خانه را به‌سرعت برای فروش به مشاوران املاک بسپارید بدون آنکه هم خودتان و هم خانه آماده باشد حسی بد و ناخوشایند در شما ایجاد می‌شود. کمی وقت بگذارید و مطمئن شوید که خانه‌تان برای فروش آماده است. برای آماده‌کردن خانه لازم نیست هزینه‌ی زیادی کنید. جزییات را در نظر بگیرید و اگر چیزی خراب است آن‌را تعمیر کنید.

راهنمایی های شما درست است اما من در شرایطی قرار دارم که نمی‌توانم صبر کنم

باید واقع‌بین باشید. اگر خانه‌ی شما مشتری پروپاقرصی دارد و فقط باید کمی قیمت را پایین بیاورید اینکار را انجام دهید.

مشاور املاک‌تان را با دقت انتخاب کنید. همه شبیه به هم نیستند. باید مشاور املاک خود را با اطمینان‌خاطر انتخاب کنید. یک مشاور املاک قابل اعتماد قطعا به شما حس بهتری خواهد داد. با مشاوران املاک حرفه‌ای وبسایت‌ آرش مدیر در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی بگیرید. قیمت‌ها را در وبسایت آرش مدیر با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین قیمت را در نظر بگیرید. می‌توانید با مقایسه آمار خرید و فروش خانه‌ها با توجه به زمان از همه چیز سر در بیاورید.

مطالعه کنید  بازسازی خانه ای با سبک آمریکایی

در نهایت تصمیم‌گیری با شماست و با انتخابی منطقی می‌توانید به بهترین شرایط دست پیدا کنید.

 حرف آخر
اگر قصد فروش منزل خود را دارید لطفا به این مقاله کوتاه توجه فرمائید. تعریف فروشنده ملک به سه دسته طبقه بندی می شود که به اختصار توضیح داده خواهد شد.
فروشنده با قیمت کارشناس املاک | فروشنده زیر قیمت کارشناس املاک (فروشنده واقعی) | فروشنده با قیمت بالای کارشناس املاک (فروشنده)
در تعریف اول شخصی که تمایل به فروش دارد و با استفاده از دانش و منبع معتبر خود که همان کارشناس واقعی فروش آپارتمان با داشتن علم و تخصص مرتبط باشد فروشنده با قیمت کارشناس املاک اطلاق می شود.
در تعریف دوم فروشنده ای که با اطلاع از قیمت اعلام شده توسط کارشناس املاک تمایل دارد زیر قیمت کارشناس ملک خود را سریعا بفروشد فروشنده واقعی نسبت داده می شود. توجه فرمایید از اصطلاح فروشنده واقعی برخی از دفاتر بمنظور فریب مشتریان استفاده می کنند.پس جهت مشاوره و کارشناسی آپارتمان با مشاوران املاک حرفه ای وبسایت آرش مدیر در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی بگیرید. توجه داشته باشید هیچ فروشنده ای ملکش را تحت هیچ شرایطی مفت نمی فروشد. آن دسته از فروشنده هایی که ملکشان را با آگاهی و مذاکره با مشاور مربوطه اش زیر قیمت کارشناسی می فروشد فروشنده واقعی گفته می شود.
در تعریف سوم فروشنده با قیمت بالای کارشناسی است این دسته از اشخاص به چند دلیل ملکشان را بیشتر از قیمت ارزیابی شده توسط کارشناس می خواهند بفروشند یکی از دلایل آن می تواند عدم وجود ملک مشابه در منطقه باشد و بدلیل پارامترهای عالی آن ملک تمایل دارد قیمت بیشتری بفروشد. برخی از فروشنده ها هم بخاطر چشم و هم چشمی یا مشاوره به اشتباه مشاورین املاک نابلد انعطاف کافی نسبت به فروش ملک خود ندارند و تصورشان این است که قیمت آپارتمانشان با درنظر گرفتن منابع اشتباه قیمت مناسبی است.
با مشاوران املاک حرفه‌ای وبسایت‌ آرش مدیر در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی بگیرید.
www.arashmodir.ir

این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

یک دیدگاه

  1. رستمی

    سلام آقای مدیر خسته نباشید برای گرفتن برگه کارشناسی آپارتمان که تماس گرفتیم کی مزاحمتون بشیم؟ رستمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************