با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

خرید آپارتمان در مسکن مهر بینالود مشهد چگونه استخرید آپارتمان در مسکن مهر بینالود مشهد چگونه است

تاریخ خبر: ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۸

" سؤالات متداول متقاضیان مسکن مهر"  

۱٫شهر جدید بینالود در کجا واقع گردیده است ؟

ج ) شهر جدیدبینالود‌ به‌ عنوان یکی‌ از‌ ۲ شهر جدید‌ منطقه‌ شهری مشهد مقدس‌ واقع‌ در استان خراسان رضوی‌ در راستای‌ جذب ‌سرریز‌ جمعیت‌ دومین‌ کلان شهر پرجمعیت‌ کشور و نیز‌ ساماندهی‌ بخش‌ عمده ای از فعالیت های صنعتی‌ استان با حدود ۳۰۳۰ هکتار‌ وسعت شامل ۱۴۰۰ هکتار‌ بخش مسکونی‌ و ۱۶۳۰ هکتار بخش صنعتی‌ و افق‌ جمعیت‌پذیری‌ ۱۳۵۰۰۰ نفر، در فاصله‌ ۵۵ ‌کیلومتری‌ جنوب‌ غربی‌ مشهد، درحاشیه محور مواصلاتی مشهد به ‌تهران در مسیر جاده ‌تاریخی‌ ابریشم‌ و در دامنه جنوبی‌ رشته کوه بینالود‌ واقع‌ می باشد.

۲٫ شرکت  عمران شهر جدید بینالود که مجری طرح مسکن مهر در این شهر است وابسته به چه ارگانی است ؟

ج) شرکت عمران شهر جدید بینالود وابسته به وزارت راه و شهرسازی و یکی از  شرکت‌های  دولتی زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور می باشد که علاوه بر نظارت کامل بر اجرا و واگذاری مسکن مهر به متقاضیان ، مجری احداث شهر جدید بینالود بوده و از سال ۱۳۷۱ عملیات احداث این شهر جدید را بر عهده دارد.

۳٫مسکن مهر در کدام قسمت از شهر واقع شده است؟

ج) مسکن مهر با سطح اشغال حدود یکصد هکتاراز اراضی مرغوب شهر جدید بینالود در بخش شمالی شهر ودر محله منظریه و فخریه احداث گردیده است ، این پروژه ها از سمت شمال مشرف به رشته کوه زیبای بینالود، از غرب در مجاورت رباط تاریخی فخر داود و طرح آتی باغ ایرانی و دهکده توریستی و از جنوب مشرف به اتوبان مشهد- نیشابور می باشد.

 

​۴٫ چه امکاناتی در شهر جدید بینالود وجود دارد ؟

ج ) با همکاری دستگاه های خدمات رسان استان تمامی امکانات زیربنایی از قبیل آب، برق، گاز و مخابرات در این شهر تامین گردیده است . از لحاظ پروژه ها و امکانات روبنایی نیز این شهر در حال حاضر دارای مراکز آموزشی در تمامی سطوح ، مرکز درمانی و اورژانس،مراکز تفریحی شامل ۲ بوستان بزرگ ، آتش نشانی و خدمات ایمنی ، فاز های تجاری و بازار محله ، مسجد ، کلانتری ، سالن ورزشی ، بانک ، نانوایی ، جایگاه بنزین و CNG می باشد.

 

 ۵٫چه امکاناتی در سایت مسکن مهر شهر جدید بینالود تامین گردیده است؟

ج ) در راستای رفاه حال ساکنین مسکن مهر و همچنین جلوگیری از سفرهای غیر ضروری درون شهری ، در سایت مسکن مهر تا کنون یک باب  مسجد، ۲ باب ساختمان آموزشی،۲ باب  سوله تجاری ، درمانگاه ،ساختمان فرهنگی و نانوایی احداث گردیده است.ضمن این‌که یک سرویس ایاب و ذهاب رایگان جهت جابجایی ساکنین در سایت استقرار دارد.
 

۶٫رفت و آمد به بینالود چگونه انجام می شود؟

ج) با راه اندازی پایانه مسافربری خصوصی شهر جدید بینالود،  به  منظور افزایش رفاه حال  شهروندان، روزانه ۱۴ سرویس رفت و برگشت اتوبوس ولوو در مسیر مشهد- بینالود و بالعکس و ۲۸ سرویس درون شهری ون جهت تردد شهروندان اختصاص داده شده است.

مطالعه کنید  زندگی در مشهد چگونه است؟

۷٫نحوه ثبت نام مسکن مهر چگونه است؟

ج) ثبت نام مسکن مهر فقط از طریق شرکت عمران شهر جدید بینالود به نشانی :کیلومتر ۵۵ اتوبان مشهد – نیشابور ، شهر جدید بینالود سمت چپ اتوبان، محله دلبران ، بلوار بعثت ، فاز تجاری ساختمان اداری شرکت  و دفتر آن در مشهد به آدرس: بلوار ارشاد (ششصد دستگاه ) انتهای بلوار دهخدا شرکت عمران بینالود امکان پذیر می باشد .
 

۸٫چه مدارکی مورد نیاز است ؟

ج) کپی از تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر – کپی از صفحه اول شناسنامه فرزندانی که هنوز ازدواج نکرده اند – و کپی کارت ملی متقاضی ، همسر و فرزندان

 

 ۹٫متقاضیان مسکن مهر بینالود باید دارای چه شرایطی باشند؟

ج ) شرکت عمران شهر جدید بینالود با اخذ مصوبه وزارت محترم راه و شهرسازی از سه شرط از کل چهار شرط مسکن مهر سراسر کشور مستثنی گردیده و تنها فرم "ج" (عدم استفاده از تسهیلات دولتی ) در این شرکت بررسی می گردد و شرط عدم سکونت ۵ ساله ، تجرد ، و داشتن مسکن ، در این شهر ملاک رد تقاضای متقاضی نمی باشد . و در نتیجه افراد مجرد بالای ۱۸ سال ، افراد دارای مسکن در سایر شهرها و متقاضیان از سراسر کشور می توانند در این شهر مسکن مهر دریافت نمایند و حتی فراتر از این شروط بانوان متاهل به شرط اخذ رضایت نامه محضری از همسرنیز می توانند در این خصوص اقدام نمایند.
 

۱۰٫سهم آورده متقاضی در شهر جدید بینالود چه میزان است؟

ج) سهم آورده متقاضی با توجه به واحد انتخابی متغیر بوده و بین ۱۲ الی ۲۰ میلیون تومان می باشد که این مبلغ در ۲ قسط مساوی (قسط اول پس از ثبت نام و انجام استعلام فرم ج و در زمان انتخاب واحد و قسط دوم در زمان تحویل واحد) اخذ می گردد. این مبالغ در حسابی که به نام متقاضی در یکی از شعب بانک مسکن استان از طریق مدیریت شعب  بانک مسکن کشور افتتاح می شود واریز می گردد.
 

۱۱٫دلایل اختلاف قیمت واحد ها چیست ؟

ج) از دلایل تفاوت قیمت،  تنوع در ساخت ، میزان مشاعات ، زمان تحویل و همچنین اختلاف درمتراژ واحدها و دیگری نصب آسانسور در بلوک می باشد.

 

۱۲٫متراژ واحدها چقدر است ؟

ج) متوسط متراژ مفید واحدها حدوداً ۷۵ متر و غیر مفید حدوداً ۱۰۰ متر می باشد.

 

۱۳٫واحدهای ساخته شده دارای چه مشخصات و امکاناتی است.

ج) واحدهای مسکونی اکثرا دارای ۲ خواب بوده ، بعضا دارای آسانسور می باشد (چهار سقف به بالا )(در تمامی بلوک ها چاله آسانسور و محفظه آن تعبیه گردیده است)، تمامی واحدها دارای پنجره ۲ جداره ، محوطه سازی بسیار زیبا همراه با فضای سبز مناسب بوده  و هرواحد دارای انباری اختصاصی و هر پروژه محصور و دارای ساختمان نگهبانی می باشدو پارکینگ نیز برای واحدها به ۲ صورت مسقف  و محوطه باز تامین گردیده است.

مطالعه کنید  صندوق پس‌انداز مسکن یکم زوجین خانه اولی

 

۱۴٫چه امکاناتی باید توسط متقاضی تامین گردد؟

ج) کابینت ، پکیج و رادیاتور بایستی توسط متقاضی تامین گردد و الباقی موارد از جمله کلید و پریز، شیر آلات و ... نصب می باشد.

در خصوص تهیه پکیج طبق استانداردهای اعلام شده توسط نظام مهندسی گاز لیست محدودی از پکیج ها مورد تایید بوده که متقاضی می بایست قبل از هرگونه اقدام به خرید آن از نماینده محترم نظام مهندسی استعلام نماید و شایان ذکر است که نصب انشعاب گاز وتحویل واحد نیز منوط به نصب پکیج و تایید آن می باشد.

 

۱۵٫بلوک ها معمولا دارای چند طبقه و چند واحد می باشند؟

ج) طبقات بلوک متغیر بوده و از ۳ تا ۵ طبقه احداث گردیده تعداد واحد های هر بلوک نیز از ۱۲ تا ۱۹ واحد متغیر می باشد.

 

۱۶٫تحویل واحدها چه زمانی است ؟

ج) به غیر از واحدهای تحویل شده ، با توجه به پیشرفت پروژه های مسکن مهر باقیمانده  پیش بینی می گردد بخشی از این واحدها در ۳ ماهه اول سال ۹۲ و تعدادی دیگر در ۳ماهه دوم تحویل متقاضیان محترم گردد.

 

۱۷٫درخصوص ۹۹ ساله بودن زمینها توضیح دهید ؟

ج) در راستای کاهش هزینه های مسکن و هدف گذاری  دولت محترم در خصوص خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر، زمین پروژه های مسکن مهر در مالکیت دولت بوده و به صورت اجاره ۹۹ ساله به متقاضیان واگذار می گردد ودر نتیجه  قیمت زمین از واحدهای مسکن مهر حذف و متقاضیان فقط هزینه مربوط به اعیان واحد مسکونی را پرداخت می نمایند.

 

۱۸٫آیا اصول فنی و مهندسی دراحداث پروژه ها مدنظر قرار گرفته است؟

ج) در احداث ساختمان های مسکن مهر ضمن رعایت کامل مبحث ۱۹ ساختمان در بحث صرفه جویی انرژی و رعایت الزامات این مبحث تا حد امکان مانند استفاده از پنجره های دو جداره ، سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور و...  ، در طراحی و ساخت این واحدها  آخرین بخشنامه ، دستورالعمل و استانداردهای موجود از جمله رعایت آیین نامه ۲۸۰۰ مربوط به زلزله و ... جهت تامین امنیت و آسایش متقاضیان رعایت گردیده و علاوه بر نظارت عالیه توسط شرکت عمران این شهر به عنوان نماینده دولت ، نظارت سازمان محترم نظام مهندسی ساختمان ، بر ساخت و سازها اعمال گردیده است.

 

۱۹٫سند مالکیت مسکن مهر چگونه می باشد؟

ج) هر پروژه مسکن مهری که اعضا و متقاضیان آن تکمیل گردد ، شرکت عمران شهر جدید بینالود در یک پروسه زمانی شش ماهه اسناد اعیانی مربوط به آن را به نام متقاضی اخذ و تحویل ایشان می نماید که این اسناد با توجه به تسهیلات اخذ شده از تا پایان دوره بازپرداخت اقساط در رهن بانک مسکن می باشد.

مطالعه کنید  ارزان ترین خانه های مشهد در کدام محله است؟

 

۲۰٫کیفیت آب چگونه می باشد؟

ج) با هماهنگی به عمل آمده با آبفای استان در آینده ای نزدیک ۲ تا ۳ حلقه چاه آب با کیفیت بهتر به شبکه آب شهری بینالود اضافه خواهد گردید که باعث بهبود کیفیت آب شرب فعلی خواهد شد.

 

۲۱٫مبلغ قسط چقدر می باشد؟

ج )اقساط با توجه به دوران بازپرداخت متفاوت می باشد که حد اقل ۲۲۰ هزار تومان و حداکثر ۲۸۰ هزار تومان تعیین می گردد.

 

۲۲٫به چه دلیل متقاضیان  ملزم به نصب پکیج قبل از تحویل واحد می باشند ؟

ج ) در راستای اجرای مبحث ۱۹ ساختمان سیستم گرمایشی در نظر گرفته شده برای واحد های مسکن مهر،  سیستم پکیج و رادیاتور بوده و واحدها هیچ گونه امکاناتی جهت نصب بخاری و استفاده از آبگرمکن ندارند لذا  طبق دستورالعمل های تهیه شده توسط سازمان محترم نظام مهندسی ، نصب انشعاب گاز منوط به تهیه و نصب پکیج استاندارد و تایید ناظر نظام مهندسی می باشد و جهت حفظ جان و سلامت متقاضیان مسکن مهر و جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی شرکت عمران تحویل واحد را نیز پس از تاییدیه ناظر مربوطه انجام خواهد داد.

 

۲۳٫نحوه انتقال ثبت نام از شهری به شهر دیگر چگونه انجام می پذیرد ؟

ج ) ابتدا متقاضی با مراجعه به مرجع ثبت نام کننده در شهر مبدا (محل سکونت متقاضی ) که می تواند اداره راه و شهرسازی و یا شرکت عمران شهرهای جدید و یا بنیاد مسکن شهر مربوطه باشد نامه ای خطاب به شرکت عمران شهر جدید بینالود مبنی بر عدم استفاده از مسکن مهر در آن شهر دریافت و به بینالود مراجعه می نماید ؛ در مرحله بعد شرکت عمران شهر جدید بینالود متقاضیانی که خواستار انتقالی در درون استان هستند را مستقیما نسبت به جابجایی شان اقدام می‌نماید و متقاضیانی که از سایر استان ها هستند را طی مکاتبه ای به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور معرفی و از آن طریق در راستای انتقال ایشان اقدام می‌نماید.

 

۲۴٫شرایط انصراف چگونه می باشد؟

چنانچه متقاضی در مراحل اولیه ثبت نام و قبل از واریز وجه باشد با مراجعه به شرکت و تکمیل فرم مربوطه نسبت به انصراف اقدام می نماید و طی یک زمان کوتاه اقدام لازم در این خصوص انجام می‌پذیرد و چنانچه پس از انتخاب واحد و واریز وجه باشد پس از تکمیل فرم انصراف ، بایستی یا توسط متقاضی و یا از طریق شرکت عمران بینالود شخصی به عنوان جایگزین تعیین و پس از اقدامات اولیه ، اخذ استعلام و واریز وجه ، انصراف متقاضی ثبت و  انتقال وجه به حساب  متقاضی انجام می‌گردد. 


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************