با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

کردینه

روستای کردینه و قله فلسکه طرقبه مشهدروستای کردینه و قله فلسکه طرقبه مشهد

 به آخر هفته که نزدیک می‌شویم.
همه به دنبال جایی برای تفریح و خوش‌گذرانی می‌گردیم.
بعضی‌ها اهل طبیعت گردی و دور شدن از شلوغی شهر هستند.
مطلب امروز من معرفی یک جای طبیعی اطراف مشهد است که به درد همین افراد طبیعت دوست می‌خورد،

سفری به خنکای روستای کردینه

روستای کردینه یکی از روستاهای ییلاقی و خوش آب و هوای خراسان است که در ۲۱ کیلومتری جنوب غربی مشهد و در فاصله ۷ کیلومتری جنوب غربی طرقبه قرار گرفته و به روستاهای عنبران، طرقدر، جاغرق و شاندیز منتهی می شود.

مسیر دسترسی به روستا و منطقه زیبای کردینه از انتهای جاغرق شروع می شود و با عبور از حاشیه رودخانه و ارتفاعات پوشیده از گل و گیاه امتداد می یابد اما از آنجایی که ارتفاع روستای کردینه بالاتر از روستاهای اطراف است، مسیر آن از جاغرق با شیبی ملایم و از کنار درختان و با چشم اندازی بسیار زیبا عبور می کند. مسیر دسترسی به کردینه از جاغرق به قدری زیبا است که در حین حرکت هدف و مقصد نهایی را گاه فراموش می کنید و غرق در زیبایی های جهان اطرافتان می شوید. به خصوص اگر سفرتان را از اواسط بهار که سرسبزی ها به اوج خود می رسد آغاز کرده باشید.

یک مسیر دیگر  برای دسترسی به کردینه این است که جاده خاکی بعد از دهبار را که با تابلو نارنجی مشخص شده تا پایین روخانه امتداد دهیم و به این روستای زیبا برسیم. کردینه بهترین مسیر دسترسی به قله فلسکه است. از روستای کردینه تا قله فلسکه تنها ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه پیاده روی است.

مطالعه کنید  عمارت لاکچری در فرانسه

قله فلسکه از قلل مرتفع استان خراسان رضوی است که ۳۰۷۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به دلیل اختلاف ارتفاع آن با ارتفاعات اطراف از دور دست قابل مشاهده است. مسیر صعود به این قله از روستای کردینه است. در طول مسیر هیچ جانپناهی وجود ندارد و معمولا صعود به آن در یک روز انجام می شود.

از مسیر روستای کنگ (دره بزرگ و دره کوچک)، خط الراس قله های چمن، دره های خرو و دررود نیشابور و روستای دهبار هم می توان به فلسکه صعود کرد.

 

صعود به این قله در همه فصول سال امکان پذیر است گرچه در زمستان دشواری های خودش را دارد و زمان صعود و تجهیزات آن تفاوتهایی با فصل های دیگر سال دارد.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************