با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

شرایط مشارکت در ساخت چگونه است؟شرایط مشارکت در ساخت چگونه است؟

سلام. ۱۳۶متر خونه کلنگی داریم در منطقه خواجه ربیع (نرسیده به آرامگاه). برای ساخت مشارکتی گفتند که ۳طبقه روی پیلت میسازیم و با اندازه قیمت زمینتون ما خرج می کنیم و بقیه اش رو شما باید بدید. بعد پیلت (۷۰متری) با یک طبقه (۱۰۰متری) برای شما و دو طبقه(۱۰۰متری) دیگر برای اونها. احتمالا یک طبقه هم خلافی داره و تفکیک سند و پایانکار نمی گیرن. آیا این قرارداد خوب هست یا خیر؟ و قرارداد مشارکت در ساخت به چه صورت بسته می شود؟. با تشکر

 

 

از سپردن ملک خود به دست سازندگانی که تجربه ندارند خودداری کنید و حتما مطمئن شوید که نمونه کارهای سازنده موردنظر متعلق به خودش است (پرس و جو از مالکین قبلی)

 

 • اگر سازندگان یا مالکین چند نفر هستند تعهدات هریک را در قرارداد ذکر کنید و یکی از آن ها را به عنوان نماینده اصلی برای ارتباط با طرفین تعیین کنید.
 • حتما قرارداد را با حضور همه مالکین و طرف مستقیم معامله تنظیم کنید . همچنین تمامی قدر السهم مالک/مالکان و سازنده و تمامی شرایط و دیگر موارد مهم را با بیان جزئیات درج نمایید  تا در پایان ساخت هیچ یک از طرفین ناراضی نباشد. برای مثال اگر قرار است ساختمانی ۷ طبقه ساخته شود مشخص کنیم که چند  طبقه به مالک و  چند طبقه به سازنده می رسد.
 • تعداد طبقات قابل ساخت از ابتدای معامله باید مشخص باشد و  قدرالسهم هریک از طرفین بر اساس درصدی از پروژه مشخص شود. حتی اینکه چه طبقه و چه واحدی متعلق به چه کسی است بهتر است زودتر تعیین شود.  اگر واحد مشترکی هم در ساختمان وجود دارد باید سهم هریک از طرفین در آن واحد مشخص شود.
 • در رابطه با اینکه کدام پارکینگ، انباری و مواردی مثل استخر، جکوزی و…متعلق به چه کسی است و حتی شرح مشاعات نیز باید در قرارداد آورده شده باشد. ممکن است در طول پروژه تعداد طبقات کم یا زیاد شود و این موارد نیز باید در قرارداد ذکر شود که اگر تعداد طبقات کم یا اضافه شد، سهم هریک از دو طرف معامله معلوم باشد .
مطالعه کنید  روستای منزل آباد و چاهشک برای سرمایه گذاری

این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

۴ دیدگاه ها

 1. میلاد افشاریان

  سلام خیر ایشان دذ طول مدت ساخت باید برای شما منزلی تهیه کند و تعهد بر دادن خلافی و گرفتن پایانکار و متریال مصرفی باید کاملا مشخص باشه و ….

 2. محمد تیموری

  ممنونم از پاسختون
  نکته ای که وجود داره اینه که متاسفانه منطقه ای که ما هستیم هم تراکم پایینه و هم قیمت خونه ها پایین. به خاطر همین سازنده میگه اگه خلاف نسازم برام صرفه نداره.
  الان می‌خوام اگه با حداقل هزنیه بشه خودمون یک طبقه روی پیلت بسازیم و بعداز گرفتن پایان کار یک واحد هم توی پیلت بسازیم. این طوری چقدر هزینه های پروانه و ساخت میشه؟

 3. محمد قبادی

  معمولا 50 به 50 است

 4. امیر حسین معتمدی

  سلام خیر ایشان در طول مدت ساخت باید برای شما منزلی تهیه کند و تعهد بر دادن خلافی و گرفتن پایانکار و متریال مصرفی باید کاملا مشخص باشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************