با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

قیمت نقاشی ساختمان – آپارتمان مسکونی و اداریقیمت نقاشی ساختمان - آپارتمان مسکونی و اداری

عوامل تعیین کننده قیمت نقاشی ساختمان به شرح زیر است :

1- مساحت آپارتمان:

هر چه مساحت آپارتمان بزرگتر باشد ، سطح دیوار و سقف آن بیشتر می شود .

2- ارتفاع رنگ دیوار:

ارتفاع رنگ دیوار از روی قرنیز تا زیر سقف محاسبه می شود .

3- نوع کاربری آپارتمان:

سطح رنگ آپارتمان اداری در یک مساحت ثابت ، نسبت به آپارتمان مسکونی بیشتر است . دلیل آن حذف آشپزخانه در آپارتمان اداری و جایگزینی آن با مساحت کوچکتر آبدارخانه است . در آپارتمان اداری حمام وجود ندارد .

4- نوع رنگ سقف و دیوار :

رنگ انتخاب شده شما می تواند روغنی ، آکریلیک یا بدون بو ، پلاستیک ، بلکا و کنیتکس باشد . هر چه عبور و مرور در یک محل بیشتر باشد ، باید از رنگهایی استفاده نمود که خاصیت لکه بری مناسب داشته باشد . سقف ساختمان در دسترس نیست و می توانید از رنگ پلاستیک استفاده کنید .

5- تبدیل رنگ:

اگر سطح زیر کار تیره است و مایل هستید رنگ روشن انتخاب کنید لازم است یک دست الی دو دست بیشتر رنگ بزنید . در این حالت هزینه نقاشی خانه یا منزل شما افزایش می یابد .

6- وضعیت رنگ سقف حمام و دستشوئی: 

اگر سقف حمام و دستشوئی پنل پی وی سی است یا مصالحی است که رنگ نمی شود ،هزینه آن از کل مبلغ قیمت نقاشی ساختمان کسر میگردد .

7- کیفیت مصالح مصرفی :

هرچه کیفیت مصالح بهتر باشد ، ماندگاری رنگ بیشتر بوده ودیرتر زرد می شود . در این حالت در فاصله های طولانی تر نیاز به تکرار رنگ آمیزی دارید . از طرفی مصالح با کیفیت بالاتر ، برای سلامتی و محیط زیست نیز مناسب تر است .

مطالعه کنید  برج تجاری اداری سلمان

8- نوع مجری :

مجری حرفه ای کار را به قیمت مناسب و در زمان کمتری انجام می دهد . نرخ دستمزد مجری تازه کار کمتر است ، اما کیفیت نیز پایینتر خواهد بود . اگر مایل هستید بدانید در صورتی که شما مجری باشید ، تفاوت هزینه چقدر است گزینه مناسب را انتخاب کنید . در این حالت قیمت با و بدون دستمزد قابل مشاهده است .

9- رنگ ابزارهای سقفی و دیواری:

ابزارهای سقفی بر حسب متر طول سنجیده می شود . اگر ابزار سقفی همرنگ سقف و دیوار پایه ان است ، نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ندارید .

10 - قیمت رنگ ابزار سقفی:

توافق جهت هزینه متر طول ابزارها به مقدار آن بستگی دارد . معمولا هزینه هر متر طول ابزار بین 50 تا 100 درصد هزینه قیمت هر متر مربع تعیین می شود .

11- روش اجرای نقاشی 

جهت اجرای نقاشی می توانید از غلطک ، پیستوله و یا قلم مو استفاده کنید . قلم مو مچ بر بوده ، هزینه دستمزد آن نسبت به غلطک بیشتر است . پیستوله نیز از غلطک ارزان تر است .

12-شهر محل اجرا:

گرانترین شهر جهت دستمزد هرمزگان و بوشهر و ارزانترین شهر جهت اجرا به دلیل حضور کارگران خارجی ، شهرهای شرق کشور همانند مشهد است . قیمت نقاشی ساختمان در شهرهای شیراز ، اصفهان ، تبریز و تهران در حد وسط قرار دارد .

 

جهت محاسبه مساحت نقاشی ساختمان و متراژ از حاصلضرب طول در عرض اتاق استفاده کنید . این مقدار برابر مساحت سقف است . مساحت هر دیوار نیز از حاصلضرب طول در ارتفاع به دست می آید . اگر می خواهید کار شما سریعتر و با کیفیت بهتری انجام شود محیط را برای نقاش آماده کنید . مبلمان را جمع کنید و فضای خالی در اختیار وی قرار دهید . با جهت قاب گیری درها و پنجره ها با رنگ متفاوت ، اجرای رنگ ابزارهای سقفی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************