با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

قیمت نقاشی ساختمان – آپارتمان مسکونی و اداریقیمت نقاشی ساختمان - آپارتمان مسکونی و اداری

عوامل تعیین کننده قیمت نقاشی ساختمان به شرح زیر است :

1- مساحت آپارتمان:

هر چه مساحت آپارتمان بزرگتر باشد ، سطح دیوار و سقف آن بیشتر می شود .

2- ارتفاع رنگ دیوار:

ارتفاع رنگ دیوار از روی قرنیز تا زیر سقف محاسبه می شود .

3- نوع کاربری آپارتمان:

سطح رنگ آپارتمان اداری در یک مساحت ثابت ، نسبت به آپارتمان مسکونی بیشتر است . دلیل آن حذف آشپزخانه در آپارتمان اداری و جایگزینی آن با مساحت کوچکتر آبدارخانه است . در آپارتمان اداری حمام وجود ندارد .

4- نوع رنگ سقف و دیوار :

رنگ انتخاب شده شما می تواند روغنی ، آکریلیک یا بدون بو ، پلاستیک ، بلکا و کنیتکس باشد . هر چه عبور و مرور در یک محل بیشتر باشد ، باید از رنگهایی استفاده نمود که خاصیت لکه بری مناسب داشته باشد . سقف ساختمان در دسترس نیست و می توانید از رنگ پلاستیک استفاده کنید .

5- تبدیل رنگ:

اگر سطح زیر کار تیره است و مایل هستید رنگ روشن انتخاب کنید لازم است یک دست الی دو دست بیشتر رنگ بزنید . در این حالت هزینه نقاشی خانه یا منزل شما افزایش می یابد .

6- وضعیت رنگ سقف حمام و دستشوئی: 

اگر سقف حمام و دستشوئی پنل پی وی سی است یا مصالحی است که رنگ نمی شود ،هزینه آن از کل مبلغ قیمت نقاشی ساختمان کسر میگردد .

7- کیفیت مصالح مصرفی :

هرچه کیفیت مصالح بهتر باشد ، ماندگاری رنگ بیشتر بوده ودیرتر زرد می شود . در این حالت در فاصله های طولانی تر نیاز به تکرار رنگ آمیزی دارید . از طرفی مصالح با کیفیت بالاتر ، برای سلامتی و محیط زیست نیز مناسب تر است .

مطالعه کنید  محاسبه سهم زمین و ارزش گذاری آپارتمان کلنگی

8- نوع مجری :

مجری حرفه ای کار را به قیمت مناسب و در زمان کمتری انجام می دهد . نرخ دستمزد مجری تازه کار کمتر است ، اما کیفیت نیز پایینتر خواهد بود . اگر مایل هستید بدانید در صورتی که شما مجری باشید ، تفاوت هزینه چقدر است گزینه مناسب را انتخاب کنید . در این حالت قیمت با و بدون دستمزد قابل مشاهده است .

9- رنگ ابزارهای سقفی و دیواری:

ابزارهای سقفی بر حسب متر طول سنجیده می شود . اگر ابزار سقفی همرنگ سقف و دیوار پایه ان است ، نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ندارید .

10 - قیمت رنگ ابزار سقفی:

توافق جهت هزینه متر طول ابزارها به مقدار آن بستگی دارد . معمولا هزینه هر متر طول ابزار بین 50 تا 100 درصد هزینه قیمت هر متر مربع تعیین می شود .

11- روش اجرای نقاشی 

جهت اجرای نقاشی می توانید از غلطک ، پیستوله و یا قلم مو استفاده کنید . قلم مو مچ بر بوده ، هزینه دستمزد آن نسبت به غلطک بیشتر است . پیستوله نیز از غلطک ارزان تر است .

12-شهر محل اجرا:

گرانترین شهر جهت دستمزد هرمزگان و بوشهر و ارزانترین شهر جهت اجرا به دلیل حضور کارگران خارجی ، شهرهای شرق کشور همانند مشهد است . قیمت نقاشی ساختمان در شهرهای شیراز ، اصفهان ، تبریز و تهران در حد وسط قرار دارد .

 

جهت محاسبه مساحت نقاشی ساختمان و متراژ از حاصلضرب طول در عرض اتاق استفاده کنید . این مقدار برابر مساحت سقف است . مساحت هر دیوار نیز از حاصلضرب طول در ارتفاع به دست می آید . اگر می خواهید کار شما سریعتر و با کیفیت بهتری انجام شود محیط را برای نقاش آماده کنید . مبلمان را جمع کنید و فضای خالی در اختیار وی قرار دهید . با جهت قاب گیری درها و پنجره ها با رنگ متفاوت ، اجرای رنگ ابزارهای سقفی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************