با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

قیمت کفسابی و کف شوئی ساختمانقیمت کفسابی و کف شوئی ساختمان

عوامل موثر بر قیمت کفسابی به شرح زیر است :

1- مساحت محل کار و تعداد گوشه ها

هر چه مساحت محل کار بزرگتر باشد ، هزینه بر حسب متر مربع کاهش خواهد یافت . از طرفی هر چه تعداد کنجها بیشتر باشد ، مقدار ساب دستی و مدت زمان کار افزایش می یا بد .

2-  کف سابی یا کف شویی

اگر چربی زدایی و رفع کثیفی مد نظر شما است ، از کفشویی استفاده کنید . اگر ترمیم حفره ها ، لایه برداری و پرداخت آینه ای نهایی مورد نظر است کف سابی را انتخاب کنید . در کف شویی ملاک میزان جرم و چربی کف برای پرداخت هزینه است . در این حالت از فرچه سیمی استفاده می شود .

3-مصالح نوع کف

هر چه سختی مصالح بیشتر باشد ، قیمت کفسابی نیز افزایش می یابد . هزینه کفسابی گرانیت تقریبا دو برابر بقیه سنگها است . تفکیک مصالح کف شامل سنگ گرانیت ، سنگهای دیگر همانند مرمریت ، تراورتن و مصالح دیگر همانند بتن و موزاییک است .

 

4- نحوه تعمیر خلل و فرج ، درزها و شیارها

برای تعمیر خلل و فرج و درز و شیار دو راه حل موجود است . یکی پرکردن با ترکیب چسب بتن و سیمان سفید و دیگری استفاده از رزین . توصیه می شود برای ساب موزاییک و ترمیم آن از چسب بتن و سیمان سفید استفاده شود .برای ساب مرمریت و تراورتن از رزین اپوکسی استفاده کنید . هزینه رزین از ملات سیمانی بیشتر است ، البته دوام آن نیز بیشتر است.

مطالعه کنید  قیمت نقاشی ساختمان - آپارتمان مسکونی و اداری

 

5- پرداخت نهایی سطح

در سه دسته مات ، نیم مات یا نیم براق  و تمام براق می توانید کیفیت نهایی سطح را انتخاب کنید . هر چه سطح براق تر و انعکاس نور در آن بیشتر باشد ، فضای نهایی دل بازتر به نظر می رسد . از طرفی مدت زمان بیشتری بجهت اجرای کار نیاز است .

6- وضعیت پولیش نهایی

اگر مایل به صیقل کاری سطح نهایی هستید ، طوری که تصویر شما در آن دیده شود لازم است پولیش نیز اجرا شود . پولیش پودری و مایع دو راه حل برای اتمام این بخش از کار است .

 

7-وضعیت سطح محل کار

اگر قبلا حداقل یکبار سطح کار ساب خورده باشد ، سطح محل کار ناخن ندارد ولبه قطعات کف تراز است . می توانید ساب را از مراحل بالاتر با لقمه های نرمتر شروع کنید . در این حالت دستمزد از بین بردن ناخن کار ، از مبلغ کسر می شود .

 

8- نوع برق

برق سه فاز قدرت دستگاه را برای همسطح نمودن و لایه برداری افزایش می دهد . از طرفی سرعت اضافه شده و کیفیت نیز افزایش می یابد . مدت زمان اجرای کمتر کار باعث کاهش قیمت می شود  . برای سنگ گرانیت ، استفاده از برق تک فاز کیفیت مناسب به دست نمی دهد .

برداشتن متن بدون ذکر منبع ممنوع است


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************