با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

لاندری یا اتاق رختشورخانهلاندری یا اتاق رختشورخانه Lundary چیست?
لاندری یا معادل فارسی آن "رختشورخانه" در اصطلاح تخصصی حوزه مسکن به اتاقی گفته می شود که مختص شستشو البسه و ملحفه باشد. این اتاق امروزی که برای رفاه ساکنین آپارتمان ها از ساختاری منظم جهت نظافت لباس ها و ملحفه ها تعبیه شده است.
در گذشته برای رفتن به اتوشویی و خشکشویی وقتمان را تلف می کردیم اما امروزه با ابداع رختشور خانه ها لاندری در خانه دیگر نیازی به اتلاف وقت نیست.
معمولا اتاق رختشورخانه به گونه ای طراحی میشود که براحتی به نظافت و شستشو البسه بپردازیم.در این اتاق معمولا ماشین لباسشویی ، کهنه شور ، میز اتو ،رادیاتورهای حوله خشک کن، روشویی ، اکسسوری های ماشین لباس شویی و خشک کن وکمدهایی برای مایعات و پودرهای رختشویی تعبیه شده است. معمولا دیوارهای این اتاق کاشی یا دیوارهای کناف عایق است.


منبع اطلاعاتی: 

شرکت آمریکایی ASKO طبقه های کشویی و میزهای اتو را بعنوان لوازم جانبی پیشنهادد می دهد که در کنار ماشین لباسشویی و خشک کن قرار گیرد و هر دو لوازم خانگی را شامل شود. راحتی و مزیت استفاده از این لوازم جانبی، به طراحان داخلی اجازه می دهد تااز فضای رختشورخانه یا لاندری در خانه را به گونه ای طراحی کنند که ردیفی از کابینت ها کنار هم قرار گیرند. وقتی شستشو انجام شد، همه چیز درون کابینت ها پنهان می شود..
در اتاق لاندری یا رختشور خانه ای طرح هوشمندانه و جالب میز اتو بیشترین تاثیر را در فضا بوجود می آورد. میز اتو از قسمت زیرین کانتر یا قفسه دیواری چرخیده و بیرون می آید وو زمانی که اتوکشی تمام شد، به راحتی چرخیده و جمع می شود . زمانی که از قسمت رختشویی استفاده نمی شود، پرده ها آن را پنهان می کنند.
در ادامه می توانید به مطالب آموزشی در ارتباط با آپارتمان ها در این سایت بپردازید.

مطالعه کنید  کاربری ساختمان و انواع آن چیست؟

 


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

۲ دیدگاه ها

  1. عالیه… مطلب جالبی بود

  2. خدمات سئو

    خیلی جالب بود.عکس های قشنگی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************