با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله احمدآبادتاریخچه:
احمدآباد منطقه ای است قدیمی و مرفه نشین شهر مشهد که در گذشته مالکیت تام این منطقه را حاج حسین ملک داشته و به آستان قدس رضوی وقف نمود. کلیه املاک و آپارتمان های این منطقه سند آستانه دارند.

بافت شهری و اجتماعی:
وسعت این منطقه ۱۶۱۱ هکتار و جمعیت ساکن در آن بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۰ شمسی، ۱۸۰ هزار نفر است. این خیابان از محله‌های مرفه نشین شهر مشهد محسوب می‌شود.

مرزبندی محله:
احمدآباد منطقه‌ای بین میدان تقی‌آباد (شریعتی)، کوهسنگی و ملک‌آباد مشهد است. این منطقه در تقسیم‌بندی شهری شهر مشهد در منطقه یک قرار دارد.برخی از خیابان‌های منطقه احمدآباد عبارتند از: سه راه راهنمایی، بلوار ابوذر غفاری، بلوار رضا، خیابان طالقانی و ناصر خسرو و ملاصدرا و کلاهدوز. خیابان بابک یکی دیگر از خیابان‌های این منطقه می‌باشد که به خیابان سلمان فارسی و خیابان سناباد منتهی می‌شود.همچنین در انتهای این محله که به ملک‌آباد منتهی می‌شود می‌توان به باغ تاریخی و مهم ملک‌آباد موقوفه آقای حسین ملک از بزرگ‌ترین واقفین ایران اشاره کرد.

جذابیت محله:

در این منطقه شرکتهای تجاری بسیار و یکی از بزرگترین بازارهای موبایل مشهد قرار دارد. هتل همای شماره یک مشهد (هتل‌هایت سابق) واقع در میدان احمدآباد اول بولوار کلاهدوز به عنوان مرکز این منطقه شناخته می‌شود. همچنین شرکت‌های بزرگ هواپیمایی خارجی و داخلی مانند ترکیش ایر، گلف ایر، ایر عربیا، سعودی ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی ایران ایرتور و بسیاری از بزرگترین فروشگاه‌های فروش لباس، کیف و کفش، فرش و رستوران‌ها و چند هتل در این خیابان واقع هستند.

مراکز خرید:
در مجاورت محله احمدآباد خیابان سناباد قرار گرفته است که معتبرترین مراکز فروش مبلمان و لوازم منزل مشهد در این خیابان قرار دارند.از معروف‌ترین فروشگاه‌های برندها و مارکها که در منطقه احمدآباد قرار دارند می‌توان به بنتون، آدیداس، گپ، مانگو، کنز، کچرل، گراد، لیوایز، پوما،فیلا، زارا، جیوردانو و غیره اشاره کرد.

مطالعه کنید  محله سناباد

فضای سبز:
در خیابان ناصرخسرو فضای سبز وجود دارد. مراکز درمانی بزرگترین بیمارستان‌های شهر مشهد از قبیل: بیمارستان قائم و بیمارستان گوهرشاد در این خیابان وجود دارند.

مساجد:
مسجد آبشار عاطفه ها – احمدآباد ، مسجد الرضا – خیابان احمد آباد ، مسجد امام سجاد – احمد آباد ، مسجد امام رضا انتهای بولوار رضا است.مسجد توفیق در خیابان توفیق ، مسجد بیمارستان قائم در منطقه احمدآباد واقع است.

بیمارستان:

بیمارستان پاستور مشهد مشهد – خیابان پاستور
بیمارستان قائم مشهد مشهد – خیابان احمد آباد نرسیده به میدان شریعتی


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************