با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله امامتتاریخچه

محله امامت محله ای با بافت مسکونی و تجاری و اداری است که قدمتی معادل 40سال دارد. در ابتدای شکل گیری این محله بافت ویلایی منطقه را تشکیل داد که به مرور زمان این بافت شکل آپارتمان نشینی به خود گرفت. پلان تفکیکی شهرسازی مهندسی دارد و اکثر کوچه پس کوچه های این محله عریض است. دسترسی این محله به چند بزرگراه و خیابان های اصلی مخاطبین زیادی را برای خود جذب کرد. پلاک ثبتی این محله آستانه است.

بافت شهری و اجتماعی:

بیشترین کاربری این محله مسکونی و تجاری است. بدلیل دسترسی نزدیک به دانشگاه فردوسی و سایر دانشگاه ها اقشار ساکن در محله را دانشجویان ، اساتید و اعضای هئیت علمی دانشگاه تشکیل داده است.

مرزبندی محله:
محله امامت  از شمال به بزرگراه امام علی (ع) ، از شرق به بزرگراه آزادی ، از جنوب به بلوار وکیل آباد ، از غرب به خیابان جلال آل احمد متصل شده است.

جذابیت محله:
محله امامت مشهد یکی از محله های اصلی زیرمجموعه منطقه آزادشهر و پرجمعیت غرب شهر مشهد وجز محلات منطقه 11 است که با توجه به قرار گرفتن در بین دو بزرگراه اصلی شهر، یعنی بزرگراه وکیل آباد و بزرگراه امام علی قرار دارد و با توجه به شرایط جمعیتی منطقه به یکی از مراکز خرید مردم در منطقه تبدیل گردید.همچنین در سمت راست خیابان امامت، بوستان بزرگ ملت واقع شده است که تا چهارراه آزادشهر ادامه پیدا میکند و در سمت چپ آن مغازه ها و فروشگاهها قرار دارند.به علت مجاورت  خیابان امامت با بوستان ملت دچار ترافیک نسبتا سنگینی میشود.البته این منطقه با دسترسی دو ایستگاه به قطار شهری مشهد و همچنین در مجاورت قرار گرفتن با پایانه اتوبوسرانی آزادی شرایط یک سفر درون شهری را برای مردم مهیا میکند.

مطالعه کنید  محله سناباد

مراکز خرید:
کاربری اصلی بلوار امامت را کاربری تجاری و اداری تشکیل داده است.حاشیه این بلوار فروشگاه ها و مراکز تجاری متعددی واقع شده است.صنف پوشاک و طلافروشان بیشترین تجمع را دارند.

فضای سبز:
کل فضای سبز منطقه 1,715,983 مترمربع می‌باشد که سرانه هر نفر حدود 7.73 مترمربع برآورد شده است.

بیمارستان ها:
در نزدیکی این محله چند کلینک واقع شده و همچنین بیمارستان فارابی در حوالی این محله است.

مساجد:
مسجد حضرت رقیه – بلوار امامت ، مسجد الرضا – بلوار امامت  ،  مسجد جواد الائمه – بلوار امامت ، مسجد رقیه – بلوار امامت ، مسجد فاطمیه – بلوار امامت ، مسجد امیرالمومنین – بلوار معلم ، مسجد حسن مجتبی – بلوار معلم ، مسجد زینب – بلوار معلم ، مسجد سکینه – بلوار معلم ، مسجد غدیر بابا علی – بلوار معلم ، مسجد امیرالمومنین(ع) – آزادشهر


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************