با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله جانبازتاریخچه 

قدمت نه چندان زیاد محله و ساخت آپارتمان‌هایی با متراژ پایین سبب شده تا بافت اجتماعی ساکنان محله جوان باشد. ساکنان اولیه محله بیشتر اهالی یزدی بودند كه شغل بيشتر آنان بساز بفروش و فروشنده مصالح ساختماني بود. ولی بعدها اقوام مختلفی مانند فارس، ترک و غیره در محله ساکن شدند. اغلب ساکنان جانباز کارمندان ادارات دولتی هستند. بافت شهری محله، الگویی کلی به صورت شطرنجی دارد و تابع نظم نسبتا خوبی است اما شطرنجی کامل نیست. خیابان جانباز به عنوان محور اصلی و تغذیه کننده عمل می کند که در جهت شرقی- غربی است و خیابان های فرعی که از فرامرزعباسی و سجاد انشعاب می گیرند در جهت شمالی- جنوبی واقع شده اند.

بافت شهری و اجتماعی

کاربری اصلی این محله تجاری مسکونی است و اکثریت اقشار ساکن در منطقه را کارمندان ادارات دولتی تشکیل داده است. در نزدیکی این منطقه مراکز خرید متعددی واقع شده است.بافت شهری محله نوساز است. ساختار شهری و کوچه و خیابان های محل بافت منظمی دارد و قطعات ساختمانی با متراژ های نسبتا کوچک به صورت ارگانیک در کنار یکدیگر بافت شهری آن را به وجود آورده اند.وجود مراکز خرید متعدد با کاربری ها و سرویس های متفاوت مخاطبین خود را به خود جذب کرده است. محله نسبتا در قیاس با سایر محلات وضعیت پایین تری دارد.

مرزبندی محلات

از شمال به بزرگراه آزادی ، از غرب به فرامرزعباسی ، از شرق بلوار خیام و از جنوب بولوار سجاد منتهی می شود.

مطالعه کنید  بازار مسکن رو به گرمی پیش می رود

جذابیت محله:

وجود مراکز خرید ، تربیت بدنی آستان قدس ، هتل هما ، بزرگترین مرکز خرید مشهد مال ، مرکز خرید پروما ، مرکز خرید پاژ ، مرکز خرید هایپرمی ، مرکز خرید کیان سنتر 1 و 2 باعث جذابیت محله شد.

مراکز خرید:

بزرگترین مرکز خرید مشهد مال ، مرکز خرید پروما ، مرکز خرید پاژ ، مرکز خرید هایپرمی ، مرکز خرید کیان سنتر 1 و 2

فضای سبز:

پارک ثمانه

بیمارستان ها:

کلینیک پزشکی شهید شوریده

مساجد:

مسجد ابوالفضلی – خیابان جانباز

مسجد امام رضا – جانباز 7 وصال 10

مسجد حسینی – بلوار جانباز


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************