با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله دانش آموزتاریخچه محله:

شكل گيری خيابان دانش آموز از جنوب به شمال سبب گسترش آن شد. به دنبال تغيير و تحولاتی كه در نظام اقتصادی ايران و به دنبال آن در ساختار كالبدی شهر مشهد به وجود آمد اراضی زراعی و باغ‌های محله دانش اموز به سرعت توسعه یافته و پس از مدت زمان اندكی اثری از آنها باقی نماند.

بافت شهری و اجتماعی:

قدمت نه چندان زیاد محله و ساخت آپارتمان‌هایی با متراژ پایین سبب شده تا بافت اجتماعی ساکنان محله جوان باشد. ساکنان اولیه محله بیشتر اهالی یزدی بودند كه شغل بيشتر آنان بساز بفروش و فروشنده مصالح ساختماني بود. ولی بعدها اقوام مختلفی مانند فارس، ترک و غیره در محله ساکن شدند. اغلب ساکنان دانش آموز کارمندان و کسبه هستند. بافت شهری محله، الگویی کلی به صورت شطرنجی دارد و تابع نظم نسبتا خوبی است اما شطرنجی کامل نیست. خیابان دانش آموز به عنوان محور اصلی و تغذیه کننده عمل می کند که در جهت شرقی- غربی است و خیابان های فرعی که از سیدرضی و دانشجو انشعاب می گیرند در جهت شمالی- جنوبی واقع شده اند.

مرزبندی محله:

محله از سوی شرق خیابان سید رضی ، از سمت شمال بزرگراه آموزگار ، از سمت غرب خیابان دانشجو از سوی جنوب بزرگراه وکیل آباد ختم می شود.

جذابیت محله:

پارک عقیق، بزرگترين پارک محله است و در نقش مرکزمحله به عنوان یک عنصر چند عملکردی و پاتوق مردم محله مورد استفاده قرار گرفت.درصد کثیری از محله را کاربری مسکونی تشکیل داده است.

مطالعه کنید  محله دانشجو

فضای سبز:

پارک عقیق، بزرگترين پارک محله است و در نقش مرکزمحله به عنوان یک عنصر چند عملکردی و پاتوق مردم محله مورد استفاده قرار گرفت.درصد کثیری از محله را کاربری مسکونی تشکیل داده است.

 مراکز خرید:در این محله مرکز خرید وجود ندارد.

مساجد:  مسجد عمار یاسر – خیابان دانش آموز


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************