با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله رضاشهرتاریخچه

در این محله اثری از آن خانه های قدیمی با آجرهای رنگ و رو رفته و درهای چوبی کوچه های باریک نمی بینید. رضاشهر یکی از محلّه های جدید مشهد به حساب می آید ولی البته نه به تازگی هاشمیه و سرافرازان. همانطور که در بخش قیمت آمد، دست راست بلوار بافت قدیمی تری نسبت به دست چپ دارد . با اینجال این قدمت از 35 سال تجاوز نمی کند.

 بافت شهری و اجتماعی:

به طور کلی جمعیت ساکن در این محلّه معقول و تا حدی رو به خلوت است.هرچند پدیده برج سازی تا حدودی این مزیت را کم رنگ کرده است ولی از آنجا که وسعت منطقه چشمگیر بوده و خیابان ها و کوچه های با عرض زیاد در آن وجود دارد حس یک منطقه شلوغ در رضاشهر به آدم دست نمی دهد.ترافیک این مورد یکی از نقاط قوت رضاشهر است . در بلوار پیروزی هیچگاه ترافیک شدید آنطور که در پل استقلال و آزادشهر اتفاق می افتد، دیده نمی شود. احداث دو بلوار فکوری و نماز هم باعث شد تا بار ترافیکی که از پیروزی به سمت آب و برق و صیاد می گذشت شکسته شده و پیروزی همچنان یکی از بلوارهای ایده آل از لحاظ ترافیک باشد.فرهنگ مذهبی حاکم بر مشهد و ارادت این مردم به امام رضا (ع) سبب شده تا در ذهن مردم، حرم مطهر مرکز مشهد باشد . از اینرو معمولا در اولین واکنش به موقعیت پیروزی از دور بودن آن یاد می کنند. حال آنکه اشتباه است. رضاشهر به دلیل نزدیک بودن به بزرگراه آسیایی موقعیت خوبی از لحاظ دسترسی به  بیشتر مراکز مهم شهر به شرح زیر دارد: (با خودرو شخصی)

مطالعه کنید  محله کوثر

حرم: 15 الی 25 دقیقه ( از راه جاده سنتو- میدان عدل خمینی- ضد)
بازار احمدآباد: کمتر از 10 دقیقه
17 شهریور: 35 دقیقه
الماس شرق: 25 دقیقه
دو راهی طرقبه و شاندیز: 30 دقیقه
میدان جانباز: 25 دقیقه
آزادشهر: 20 دقیقه
فرودگاه: 25 دقیقه
ترمینال مسافربری: 10 دقیقه
خط یک مترو : کمتر از 10 دقیقه
خط دو مترو: ایستگاه پیروزی

مرزبندی محله:

محله از سوی شرق محله کوهسنگی و احمدآباد ، از سمت شمال بزرگراه کلانتری ، از سمت غرب بولوار دلاوران از سوی جنوب بلوار فکوری ختم می شود.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************