با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله صیادشیرازیتاریخچه:

نام محله قدیم بولوار صیادشیرازی ، خیام بود و اکثریت مردم کماکان میدان صیاد را بنام میدان خیام می شناسند. قدمت صیادشیرازی 20 سال است و قبل از آن محله صیاد بافت روستایی داشت و اراضی آن را باغات و زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دادند. شهرت امروزي اراضي صیاد را مرهون مجاورت هتل پارس ، آب و هواي خنك و لطيف و شهرت درختان چنار آن است. وجود مراکز خرید و تفریحی ، دانشگاه و موسسات آموزشی ، سبب گسترش ساخت و ساز و رونق محله شده است.

بافت شهری و اجتماعی:

این منطقه با یکی از پر رفت و آمدترین بولوارهای شهر مشهد یعنی بولوار پیروزی و هچنین بزرگراه وکیل آباد با سایر نقاط شهر در ارتباط است . میدان اول صیاد نزدیک به بولوار وکیل آباد هسته اولیه شکل‌گیری محله صیاد بوده و اقوام مهاجر مختلفی از لر‌ها، ترک‌ها و نایینی‌ها را در خود جای داده است. اکثر کوچه‎‎های منشعب از خیابان اصلی آن مانند خود محله که در بن‌بست صیاد 12 قرار دارد، بن‌بست است. با حرکت از سمت شمال به سمت جنوب صیاد تغییر سبک معماری بیشتر مشهود می گردد. در بخش‌های شمالی قدمت خانه‌ها کمتر بوده و تغییر بافت قدیم به جدید پررنگ‌تر به چشم می آید و کوچه‌ها نیز بزرگ تر هرچه به سمت جنوب پیش برویم کوچه ها تنگ تر می‌شوند. صیاد مسیر فرعی رسیدن به بولوار معلم است، به همین دلیل بار ترافیکی سنگینی در خیابان صیاد قبل از چهارراه پیروزی تا پل وکیل آباد صیاد در محدوده وجود دارد. همچنین ترافیک و شلوغی به کوچه‌ها و خیابا‌ن‌های فرعی صیاد کشیده شده و اهالی را با مشکلاتی مواجه میکند.

مطالعه کنید  محله شهید قانع

مرزبندی محله:

از شمال به بولوار وکیل آباد ، از جنوب شهرک صابر و از شرق به بولوار هفت تیر و از غرب به بولوار لادن .

جذابیت محله:

یکی از جذابیت های محله وجود هتل پارس در این محله که شهرت بسیاری دارد. مجموعه تفریحی هتل پارس با داشتن کافی شاپ و کافه سنتی و رستوران و دریاچه زیبا و محیط بزرگ و پارکینگ اختصاصی، فضای مناسبی را برای علاقه‌مندان به وجود آورده است. از دیگر جذابیت های صیاد همجواری آن با 4 مرکز خرید بنام زمرد ، الماس، فیروزه ، الماس و ستاسنتر است. ایستگاه قطارشهری در ابتدای صیاد دسترسی عمومی را به این محله راحت نموده است.

مراکز خرید:

4 مرکز خرید در ابتدای صیاد بنام زمرد ، الماس، فیروزه ، الماس و ستاسنتر واقع شده است.

فضای سبز:

پارک بزرگ مشکین پارک واقع در صیاد 12 مخاطبین زیادی جذب کرده است – پارک صیاد در صیاد 13

بیمارستان ها:

بیمارستانی در نزدیکی محله وجود ندارد.

مساجد:

مسجد امام حسین


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

یک دیدگاه

  1. جغرافیا-برنامه ریزی شهری. مشهد

    منطقه 9 مشهد که شامل صیاد شیرازی و هاشمیه از نظر امکانات نرخ توسعه یافتگی شهری و افراد ساکن از مناطق خوب و مرفه محسوب میشوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************