با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله ملک آبادتاریخچه

باغ ملک آباد یکی از باغات مشهور آستان قدس رضوی است که پس از تصرف روستای ملک آباد از حاج تقی ملک التجار در زمان استانداری پاکروان ایجاد شد و سالیان متوالی مقر نایب التوالیه های آستان قدس رضوی بوده است . بعدها از سوی حکومت پهلوی کاخی در ضلع جنوبی باغ با زیر بنای 1387 متر مربع احداث شد طرح دکوراسیون و مبلمان داخلی‌ای این کاخ را شرکت دوانسن فرانسوی انجام داد و ظروف مورد استفاده در آن از آلمان و تابلوهای نقاشی از ایتالیا خریداری و به این مکان انتقال یافت.

بافت شهری و اجتماعی:

ملک آباد عموما منطقه خوش نشین و مسکونی است و این منطقه دارای هوای خنک و مطبوعی می باشد.فاضلاب این محله وضع بدی دارد…

مرزبندی محله:

ابتدای بولوار ملک آباد از میدان احمدآباد شروع و به میدان آزادی (فلکه پارک) ختم می شود.قسمت جنوبی این بولوار را باغ ملک آباد در بر می گیرد و بخش شمالی ملک آباد را آپارتمان های مسکونی نزدیک به بولوار ملک آباد تراکم کم و از بخش میانی تراکم متوسط تشکیل شده است.

جذابیت محله:

در مجاورت این باغ بلوار ملک آباد واقع می باشد که تا حوالی دهه 70 شمسی به دلیل وجود درختان سربه فلک کشیده و کهنسال به تونل سبز مشهد معروف بود، اما پس از پوسیده شدن درختان ایجاد چند حادثه سقوط و خسارت، این جاذبه شهری به تصمیم شهرداری عاری از درخت شد. امروزه این باغ دارای درختان متنوع میوه ، فضای گلخانه ای گل و گیاه ، قنات و تعدادی حلقه چاه است و ثمر سالیانه آن صدها تن محصولات باغی و گلخانه ای است.

مطالعه کنید  باغ ملک آباد

مراکز خرید:

در منطقه ملک آباد مرکز خریدی وجود ندارد. اما نزدیک به بولوار ملک آباد چهارراه خیام بزرگترین مرکز خرید و مجتمع مشهد مال بزرگ که متعلق به بانک آینده است وجود دارد.

فضای سبز:

فضای سبز وجود ندارد.

مساجد:

مسجد محمد – ملک آباد

بیمارستان :

بیمارستان قائم احمدآباد و بیمارستان فارابی اول کوثر نزدیک ترین بیمارستان به منطقه ملک آباد است.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************