با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله هنرستانتاریخچه:

جمعیت فعلی منطقه هنرستان براساس سرشماری نفوس 30.000 نفر است. اقشار ساکن در این منطقه جوانان تحصیلکرده و دانشجویان و اساتید دانشگاه می باشد. منطقه هنرستان منطقه ای با قدمت سنی 20سال و وسعت 185 هکتار است . برج های فرهنگیان اولین مجموعه مسکونی با استانداردهای جهانی است که در اواخر دهه 70 برای ایجاد فرهنگ آپارتمان نشینی در میدان هنرستان فعلی ساخته شد. این مجموعه توسط یک مدیریت قوی اداره شده و از ساختمان هایی مستحکم و امکانات خوبی برخوردار است.

بافت شهری و اجتماعی:

این محله یکی از خلوت ترین محله های مشهد است که تنها حدود 70 درصد از بافت آن مسکونی است و ساختمان های مسکونی آن به دلیل مرکزیت و موقعیت محله به ساختمان های اداری و تجاری تغییر کاربری داده اند. تنها منطقه ای که از گذشته تا کنون سکونت و فضای مسکونی و آرامش خود را از دست نداده و یکی از مهم ترین نشانه های هویت محله است مجتمع مسکونی فرهنگیان است. در ابتدای خیابان هنرستان کاربری مسکونی و محله ای بسیار خلوت است که در کوچه پس کوچه های این محله سر بزنید شاهد این امر خواهید بود.

مرزبندی محله:

از غرب به خیابان هفت تیر (کوی آب و برق) از شمال به بزرگراه وکیل آباد از جنوب به خیابان پیروزی و فکوری و از شرق به خیابان هاشمیه می رسد. خطوط اتوبوس و تاکسی از مبدا هنرستان تا انتهای هنرستان دسترسی دارد. ایستگاه دانش آموز در این محله است.

جذابیت محله:

مطالعه کنید  محله چهارچشمه

در مجاورت این محله برج های رز آرمیتاژ ، اداری تجاری آرمیتاژ گلشن ، برج مانیا ، برج روما ، برج باران 2 و سایر برج های در حال ساخت وجود دارد که اقشار ثروتمند را در این محله گرد هم آورده است.

مراکز خرید:

خیابان هنرستان 9 کوچه گلشن در نزدیکی محله هنرستان مرکز خرید آرمیتاژ گلشن مجموعه ای از برندهای تاپ البسه است و البته نزدیکی به میدان دوم هنرستان هایپرمارکت می نیز دسترسی خوبی برای خرید به ساکنانش داده است.

فضای سبز:

پارک میثاق و پارک آسمان در این محله وجود دارد.

مساجد:

در این محله مسجد وجود ندارد.

بیمارستان :

بیمارستان جوادالائمه ابتدای هنرستان واقع شده است.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************