با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

مراحل اصلیِ خرید ملک برای سرمایه‌گذاری 

خرید ملک برای سرمایه‌گذاری با خرید آن برای زندگی متفاوت است. این کار می‌تواند هیجان‌انگیز و درعین‌حال دلهره‌آور باشد. شما می‌توانید با کمی تحقیق و بررسی و مطالعه‌ی مقالات مرتبط یاد بگیرید که چگونه در بازار املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنید. برای این کار نیاز دارید نکاتی راجع به خرید ملک و بازار مسکن بدانید. آرش مدیر در این مقاله به شما خواهد گفت که برای سرمایه‌گذاری در این راه باید به چه مسائلی توجه کنید.

سرمایه‌گذاری بلندمدت یا کوتاه‌مدت

قصد دارید ملکی را که برای سرمایه‌گذاری خریده‌اید زود بفروشید یا می‌خواهید آن‌را اجاره دهید؟ اگر قصد ندارید ملک موردنظر را اجاره دهید به مبلغ اولیه‌ی بیشتری نیاز دارید. در نظر بگیرید که نگه‌داشتن ملک با هزینه‌های تعمیر و نگهداری همراه است. با این وجود اگر بتوانید آن‍‌را بعد از خرید به‌سرعت و با سود بالا بفروشید بازگشت سرمایه‌تان سریع‌تر خواهد بود.

با اجاره‌ی ملک بعد از خرید، هزینه‌های تعمیر و نگهداری کم‌تری متقبل می‌شوید. اما در این حالت بازپرداخت سرمایه‌ی اولیه‌ی شما مدت زمان بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد. مستاجر خوب هم یکی از دغدغه‌های این نوع سرمایه‌گذاری است.

بررسی اقتصاد محلی

اگر می‌خواهید ملک خود را اجاره دهید باید به سرمایه‌گذاری بلند‌مدت فکر کنید. آیا مطالعات اقتصادی نشان از رشد اشتغال دارد؟ مهاجرت و تقاضای ملک افزایش خواهد یافت؟ رشد صنایع موجود چگونه است؟ آیا به‌دنبال اقتصادی هستید که مستاجرین زیادی بخواهند ملک شما را با قیمت پیشنهادی‌تان اجاره کنند یا به‌دنبال اقتصادی که خریداران مشتاقی به همراه دارد؟

مطالعه کنید  گول باند سازندگان و دلالان منطقه الهیه را نخورید

بهتر است تحقیقات محلی گسترده‌ای انجام دهید. هیچکس به اندازه یک مشاور املاک حرفه‌ای محلی نمی‌تواند شما را راهنمایی کند. این‌که بدانید با توجه به شرایط اقتصادی، ملک خود را اجاره دهید یا زود بفروشید مهم است. بهتر است از محلی که خودتان در آن زندگی می‌کنید شروع کنید.

تحقیقات بازار

چشمان‌تان را باز و امکانات مشابه خانه‌های مختلف را بررسی کنید. خبرهای بازار مسکن را دنبال نمایید. اگر قصد خرید ملک را برای سرمایه‌گذاری دارید یا به‌دنبال اجاره‌ی خانه‌ هستید این تحقیقات برای‌تان پرسود است. لیست خانه‌های آگهی شده برای فروش یا اجاره را بررسی و موارد مشابه را با هم مقایسه کنید. این کار ایده‌هایی نو در قیمت‌گذاری محله‌های مختلف به شما خواهد داد.

برای بالابردن دانش خود فقط به قیمت‌ها توجه نکنید و با بررسی جزئیات، روند فعلی بازار مسکن را شناسایی کنید. انگیزه‌ی بالای مشاوران املاک محلی نشان‌دهنده‌ی بازار رقابتی خرید و فروش در محله است. اگر رِنج قیمت در موارد مشابه متفاوت بود بدانید که مشتریان حاضرند مبلغ بالاتری را بابت داشتن امکانات بیشتر بپردازند.

تعمیر و نگهداری

وقتی صحبت از تعمیرات به میان می‌آید باید رویکردتان برای سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید. می‌خواهید ملک را اجاره دهید یا آن‌را زود بفروشید. بهتر است با کمک یک متخصص مشکلات پنهانی خانه را شناسایی کنید. اگر قصد دارید خانه‌تان را سریع بفروشید ببینید ارزش آن بعد از انجام تعمیرات چقدر افزایش خواهد یافت. هزینه‌های تعمیرات را بررسی کنید. می‌توانید برخی تعمیرات را خودتان انجام دهید و برخی را به یک متخصص بسپارید. تعمیراتی که به مشکلات ظاهری خانه مربوط است هزینه‌ی کم‌تری نسبت به مشکلات تاسیساتی و ساختاری دارد. همان‌طور که هزینه‌های خرید و تعمیرات را حساب می‌کنید حواستان به هزینه‌های نگهداری هم باشد. این هزینه‌ها را تا زمان فروش خانه در نظر بگیرید. اگر قصد دارید خانه‌تان را اجاره دهید از تعمیرات عمده و گران‌قیمت اجتناب کنید.

مطالعه کنید  درباره خانه‌های «آگهی شده توسط مالک» بیشتر بدانید

 

با دانستن این نکات دانش خود را در هر کدام از موارد افزایش دهید و برای سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات آماده شوید. بهتر است از سرمایه‌گذاری‌های کوچک شروع کنید.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************