با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

نرخ آپارتمان در الهیه مشهد نیمه اول سال 98نرخ آپارتمان در الهیه مشهد نیمه اول سال 98

الهیه تا چند سال پیش جزو نقاط ارزان مشهد بود اما امروزه یکی از مناطق و محله های متوسط مشهد به حساب می آید. مهندسی ساز بودن خیابان ها و واحدهای آپارتمانی شیک و مدرن دلیلی برای رشد سریع این محله بوده اند.

محله الهیه مشهد در منطقه 12 شهرداری مشهد قرار دارد. الهیه جدیدترین و مهندسی ساز ترین محله مشهد است که این روزها از رونق خوبی هم برخوردار است. اکثر آن را مجتمع های آپارتمانی نوساز و مدرن تشکیل می دهد. بافت منطقه جوان است.

نسبت به مرکز شهر کمی دور است و اگر وسیله نقلیه نداشته باشید ممکن است کمی اذیت شوید. خط 3 مترو مشهد که در دست احداث است از بلوار امیریه که از بزرگترین خیابان های الهیه است می گذرد.

آنچه در زیر می آید قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در الهیه مشهد برای نیمه اول سال 1398 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

متوسط قیمت هر متر زمین
2,200 تا 5,900
(میلیون تومان)
4,500 تا 6
(میلیون تومان)

اراضی الهیه در ارتفاع حدود ۱۰۰۰ متری از سطح دریا درطول جغرافیایی ۵۹ درجه و ۲۸ دقیقه و عرض ۳۶ درجه و ۲۲ دقیقه در شمال غرب مشهد مقدس واقع گردیده است و مساحت آن حدود ۸۳۰ هکتار می باشد. این اراضی طبق طرح جامع مصوب مشهد جزئی از محدوده توسعه ۲۵ ساله آینده این شهر می باشد.چنانکه در تصویر ذیل مشاهده می کنید اراضی مذکور از جنوب شرق به بزرگراه ۷۵ متری میثاق از جنوب غرب به جاده قدیم شاندیز، از شمال به جاده آسیایی و از شمال غرب به بلوار مهدیه محدود می باشد.

مطالعه کنید  وضعیت بازار مسکن در مشهد از دیدگاه سایت آرش مدیر

توزیع انواع کاربریها

بعد از گذشت ۲ سال از بازنگری طرح جامع، طرح تفضیلی اراضی نیز تهیه گردید تا مسیر سازندگی اراضی مذکور هموار گردد. آنچه باعث شده تا طرح تفضیلی الهیه شاخص و نمونه جلوه نماید محاسبه دقیق و توزیع صحیح انواع کاربریها و خدمات به تناسب پذیرش جمعیت ساکن در آن منطقه است بطوریکه در جدول ذیل ملاحظه می کنید کاربری های مختلف با ظرافت خاص در کنار مناطق مسکونی چیده شده است به گونه ای که در اسرع وقت قابل دسترسی می باشد.

این موضوع از آن حیث قابل توجه است که ما با پدیده های چون گسترش روزافزون و غیراصولی شهرها و به طبع آن افزایش ترافیک، حجم آلاینده ها و اتلاف وقت مردم روبرو هستیم. در چنین شرایطی است که منطقه نوین الهیه به دور از نقایص مذکور به سبب چیدمان اصولی شهری ، چون نگینی بر تارک شهر می درخشد و به منطقه ای نمونه درکشور مبدل شده است.

ردیف
کاربــــــری
درصد مساحت
1 مسکونی 40
2 تجاری - مسکونی 5.2
3 خدمات منطقه 9.8
4 خدمات ناحیه 9.5
5 خدمات محله 4.2
6 معابر و پارکینگ ها و حرائم 31.3
7 جمع 100

موقعیت اقلیمی

موقعیت خاص طبیعی، ارتفاعات، رفتار شیب و هموار بودن زمینها، همچنین آب و هوایی مطبوع بدور از آلودگی بستری مناسب جهت سکونت روزافزون در این منطقه فراهم آورده است.

 

 


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************