با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره آپارتمان و ملک در مشهد 

اخبار و مقالات

وکیوم چیست و چه کاربردی در دکوراسیون داخلی داردوکیوم چیست و چه کاربردی در دکوراسیون داخلی دارد

تا حالا با واژه کابینت وکیوم یا روکش وکیوم یا درب های وکیوم برخوردید؟ آیا با خود فکر کردید که وکیوم چیست؟ مطمئنا این موارد سوال خیلی از شما است و شاید بخواهید بدانید که کاربردهای این روکش وکیوم کدامند و این که روکش وکیوم چه ویژگی‌هایی دارد؟

کابینت یا روکش وکیوم چیست؟

وکیوم یک فرآیند است که ذرات و خلا ایجاد شده در آن استفاده می شود تا فشرده شود. این تکنولوژی کمک می کند تا هوای موجود بین سطح و روکش کاملا تخلیه شود و خلائی بین آن ها ایجاد شود تا روکش کاملا به سطح مورد نظر بچسبد. با توجه به فشردگی ذرات و خلا ایجاد شده، تکنولوژی وکیوم به ما کمک می‌کند تا مستحکم‌ترین روکش‌ها را با کم‌ترین ضخامت ممکن برروس سطوح ایجاد کنیم. به همین دلیل روکش وکیوم از محبوبیت زیادی در میان تولیدکنندگان صنعتی برخوردار است.

کاربرد روکش وکیوم چیست؟

روکش وکیوم اغلب رنگی است. این سطوح علاوه بر زیبایی، مقاومت زیادی نیز در برابر آسیب‌ها دارند.

روکش وکیوم کاربردهای زیادی در صنعت دارد و یکی از کاربردهای آن در صنعت مبلمان، روکش کردن لوازم چوبی، از جمله سرویس خواب و مبلمان است. مبلمان چوبی بسیار در معرض خوردگی و ضربه هستند، و خیلی زود آسیب می‌بینند. مبلمان چوبی که بر روی سطح بدنه چوبی آن‌ها از روکش وکیوم استفاده شده است، در برابر آسیب‌های این چنین بسیار مقاوم و با دوام هستند. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، این میز آرایش طوری وکیوم شده است که حتی طرح‌های برجسته روی آن هم در زیر روکش قرار گرفته‌اند.

مطالعه کنید  کابینت وکیوم چوب

از روکش وکیوم برای روکش کردن سطح کابینت‌ها نیز استفاده میشود. در تصویر زیر رنگ صدفی کابینت‌ها با روکش وکیوم ایجاد شده است.

روکش وکیوم استفاده‌های زیاد دیگری نیز دارد که در درکوراسیون داخلی شامل روکش کردن لوازم چوبی، دربهای حمام  و دستشویی، در اتاق‌ها و دیگر استفاده‌ها می‌شود. از مزایای روکش وکیوم نیز می‌توان به زیبایی، مقاومت در برابر آسیب و یک‌دست بودن اشاره کرد.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************