با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

پاسخ استعلام ملک از وزارت امورخارجهپاسخ استعلام ملک از وزارت امورخارجه

آیا اداره ثبت پاسخ استعلام ملک شخص را فقط میتونه به نامه دادگاه و قضات بگه. به خود شخص یا ارگانهای دیگه مثل وزارت امورخارجه نمیتونه پاسخگو باشه

 

پاسخ:

استعلام وکالتنامه های خارج از کشور

همانطور که میدانید برخی از افراد به دلایل شخصی و یا عذر قانونی و بمنظور انجام امور ملکی ،اداری،حقوقی،بانکی و یا شخصی خویش اقدام به استخدام وکیل و یا نماینده حقوقی مینمایند بنابراین بمنظور ثبت این اقدام، نسبت به تنظیم وکالتنامه مرتبط اقدام مینمایند. استعلام وکالتنامه های خارج از کشور یکی از این مباحث مربوطه است. در این بخش سعی شده تا به یکی از نیازهای مهم و پراهمیت کاربران پاسخ داده شود.

وکالتنامه هایی که در داخل کشور تنظیم میگردد توسط دفاتر اسناد رسمی ثبت شده و علیرغم نیاز مبرم جامعه به تشخیص اصالت آنها،تاکنون سامانه ای برای استعلام لحظه ای آنها پیشبینی نگردیده و مردم برای بررسی صحت وکالتنامه ها چاره ای جز مراجعه حضوری به دفترخانه محل صدور وکالتنامه و امید به اینکه پاسخی در این خصوص بگیرند، ندارند چراکه دفاتر اسناد رسمی در این خصوص الزامی به پاسخگویی به اشخاص ثالث ندارند.
در خصوص گواهی امضا و وکالتنامه های اشخاص مقیم خارج از کشور ،موضوع کاملاً متفاوت است مرجع صدور این گواهی ها و وکالتنامه ها ، سرکنسولگری و سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران(و یا هر نوع نمایندگی میهنمان) در کشور خارجی است بدین ترتیب که وزارت امور خارجه کلیه درخواست ها را از طریق سامانه اینترنتی خود تجمیع و به سمت سفارت خانه های متبوع ارسال میکند.
بمنظور استعلام صحت و اصالت وکالتنامه های صادر شده در خارج از کشور ،وزارت امور خارجه با راه اندازی سامانه تاک به این نیاز ضروری مردم و متعاملین پاسخ داده است .این نیاز وقتی حادتر میشود که در هنگام معامله ملک(خصوصاً املاک ورثه ای)یک یا چند نفر از وراث که در خارج از کشور هستند به سایرین وکالتنامه داده است.

مطالعه کنید  جستجوی پیش خرید مطمئن


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

۲ دیدگاه ها

  1. شهرام فروندی

    سلام
    هر نوع استعلام از هر اداره ای که به اداره ثبت ارجاع بشه ثبت نیز به همان اداره جواب استعلام را پاسخ گو هست
    و اگر شما قصد دارید استعلامی از املاک خود داشته باشین با مراجعه به دفاتر اسناد میتوانید استعلام نماید

  2. افشین خالقی

    جواب استعلام از سوی هر صنف یا ارگان و… باشه اداره ثبت جوابشو به همون میده ولاغیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************