با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

اخبار بازار مسکن مشهد در دی ماه ۱۳۹۸رفتار بازار رهن و اجاره در دی ماه ۹۸ چگونه است؟

تورم و افزایش قیمت در بحث اجاره بها مربوط به سال گذشته و اوایل امسال است و در چند ماه اخیر هیچ جهش و افزایش قیمتی در بحث اجاره بها در مشهد وجود نداشته است.
اکنون در اواخر پاییز و ابتدای فصل زمستان قرار داریم و اواسط زمستان تا قبل از سال جدید فصل مناسبی برای جابه‌جایی خانه برای مستاجران است.تورم و افزایش قیمت در بحث اجاره بها مربوط به سال گذشته و اوایل امسال است و در چند ماه اخیر هیچ جهش و افزایش قیمتی در بحث اجاره بها در مشهد وجود نداشته است و با این مشخصه ها پیش بینی می شود رهن و اجاره سال آینده هم افزایش قیمت نخواهد داشت.
بازار مسکن در بحث خرید و فروش در رکود تورمی است و افزایش قیمت‌ها در طول دو سال اخیر باعث شده تا بازار مسکن در یک رکود قرار بگیرد و حجم معاملات کاهش پیدا کند.

رفتار بازار خرید و فروش در دی ماه ۹۸ چگونه است؟

قیمت واحدهای مسکونی در نیمه اول ۹۸ بطور مثال در بلوار هاشمیه زیر بلوار صارمی به بیش از متری ۱۴ میلیون رسید اما با کاهش نرخ تقاضا و تغییر در رفتار و توان خرید متقاضیان افت شدید پیدا نمود تا اینکه قیمت واحدهای مسکونی به متری ۱۱ میلیون رسید. با اینکه فروشندگان انعطاف بیشتری نسبت به فروش ملکشان نشان دادند ،ممکن است قیمت ها نسبت به قبل تعدیل پیدا خواهد نمود.

در این ماه اکثر سازندگان به دنبال تهاتر و معاوضه آپارتمان های نوساز خود به خانه های ویلایی هستند تا آپارتمان های خود را به این صورت بفروشند و سرمایه شان را تبدیل به واحد کنند.

مطالعه کنید  پیش بینی 58نفر متخصص املاک از آینده وضعیت قیمت مسکن 96

گرانی بنزین ، دلار و ارز چه تاثیری در بازار مسکن دارد؟

بازار مسکن در دو سال اخیر افزایش قیمت تقریبی بیش از ۱۳۰ درصدی داشت و این مساله دلالت بر عدم خرید و توان خرید متقاضیان دارد. این افزایش قیمت حداکثری در این بازار جایی برای رشد و ارزش افزوده با پیش بینی رونق ۸ ساله آینده نگذاشته است.و اما

سایر بازارها مثل بازار کالا به دلیل وجود قدرت خرید کماکان متقاضیانی دارد گرچه کلیه بازارها با رشد قیمتی ریزش تقاضا داشته است. شاید از آشنایان و دوستان اطرافتان مطلع باشید که طلافروشان از وضعیت فعلی بازار کمال نارضایتی را دارند و این بدین معناست که در این بازار هم نرخ رشد و افزایش قیمتی حداکثر بوده است و بازار مناسبی برای سرمایه گذاری نیست غیر از آن دسته افرادی که مادام دنبال هیجان بخشیدن و شوک دادن به این بازار هستند که به این حالت حباب قیمتی می گویند. بازار های بورس کمی مخاطب دارد اما ریسک این بازار نسبت به سایر بازارها بالاست.

با توضیح مختصر مطالب فوق به این مهم اشاره داریم: در بازاری که سطح تقاضا جهت خرید به حداقل رسیده است دیگر هیچ شوک و هیجانی نمی تواند این بازار را ،جز دوره رونق بیدار کند. در حال حاضر، مولفه ها و نشانه های زیادی وجود دارد که می تواند بازگشت آرامش و ثبات به بازار مسکن و دوره رونق را به هشت سال آینده پیش بینی کند و حتی کاهش قیمت مسکن از سطوح فعلی نیز در فصول آتی دور از انتظار نخواهد بود.

 

مطالعه کنید  مسکن ۹۷ در دو راهی تداوم رونق و بازگشت رکود

 


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************