با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

اگر متوفی دو وصیتنامه داشته باشد کدام ارزش قانونی دارداگر متوفی دو وصیتنامه داشته باشد کدام ارزش قانونی دارد

متن پرسش:

پدر من فوت نمودند و زمینی داشتند که وقتی زنده بود عمویم فریبش دادند و وصیت نامه ای تنظیم کردند که زمین مال ایشان است وبا پول و مال ایشان خریدند در سال ۸۱  این اتفاق افتاد اما چند سال بعد که مشکل خوردند سال ۹۳ سند جدید زمین را میگیرند و در سال ۹۷ وصیت نامه جدید مینویسند که زمین ماله ایشانه و برادرم میخواد به زور ازم بگیرد اما چند ماه بعد از این آخرین وصیت نامه پدرم که فوت شدند حالا عموی ما از ما شکایت کرده و زمین رو میخواد میخواستم بدونم میتواند زمین را از ما بگیرد؟ اون وصیت نامه اولی ارزشی داره؟

متن پاسخ کارشناسان:

  • درزمان حیات فرد میتواند از وصیت خود برگرددو در حال حاضر اصل بر سندی است که وجود دارد.
  • وصیت نامه ای که موخر تست دارای اعتبار است
  • سلام وصیت نامه دوم در صورت داشتن شرایط قانونی معتبر است .
  • سلام رجوع از وصیت حق است و موصی میتواند آن را ساقط نماید در وصیت نامه خود نوشت مهم آن است که تمام آن به خط موصی دارای تاریخ روز ماه و سال و به امضای موصی رسیده باشد. باتوجه به تاریخ وصیت نامه وصیت نامه ای که تاریخ آن جدیدتر است معتبر است زیرا موصی از وصیت قبلی رجوع نموده است مگر اینکه وصیت مطلق باشد و گفتار و کرداری از موصی سرزند که مورد تردید قرار گیرد که آیا رجوع از وصیت نموده یا آنکه وصیت باقیست که در این صورت بقای وصیت سابق استصحاب می شود. که در هر حال در دادگاه اعتبار وصیت‌نامه ها بررسی خواهد شد.
  • هر شخصی می‌تواند در طول حیات بارها وصیت نامه تنظیم کند و آخرین وصیت اعتبار قانونی دارد.

    هر شخصی میتونه در طول حیات خودش به صورت نامحدود وصیت نامه ی خودش رو تغییر بدهد و در حال حاضر اصل بر وصیتنامه ای است که وجود دارد.

    سلام دروصیعت اول ایشان وصیت نکرده بلکه با اینکار اثرار به حق نموده دقت شود بعد منکر این موضوع شده اینجا ابهام وجود دارد اگر به امضاشاهد برسد وآنها شهادت بدهند حق با عمو می باشد ولی در وصیت نامه ایشان منکر آن وصیت یا اقرار شده بس درنتیجه چون اقرار حقوقی می باشد حق بازگشت ازاقرار را ندارد بس درنتیجه زمین برای عمو میشود مگر مدرکی باشد نشان بدهد پدر درآن زمان محجورالحال بوده


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید
مطالعه کنید  خرید مغازه به نیت سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************