با کیفیت ترین لیست آگهی های خرید فروش و اجاره خانه و املاک در مشهد 

اخبار و مقالات

محله صدفتاریخچه

محله صدف با قدمت 30سال است که بافت اصلی آن کاربری مسکونی داشته است. محله صدف محله ای است که شهروندان مشهدی آن را بانام پست و دادگستری آن می شناسند. این محله در روز بسیار شلوغ و در عصر و شب محله ای بسیار خلوت و آرام است.

بافت شهری و اجتماعی:

کاربری اصلی این محله مسکونی است و اکثریت اقشار ساکن در منطقه را قضات و کارمندان اداره پست تشکیل داده است. در نزدیکی این منطقه اداره اطلاعات شهر واقع شده است.بافت شهری محله نسبتا قدیمی و ساکنان آن بیشتر افراد قدیمی هستند که از گذشته در آن ساکن بودند. ساختار شهری و کوچه و خیابان های محل بافت منظمی ندارد و قطعات ساختمانی با متراژ های نسبتا کوچک به صورت ارگانیک در کنار یکدیگر بافت شهری آن را به وجود آورده اند.

مرزبندی محله:

محله صدف از شمال به بزگراه آموزگار ، از جنوب به بزگراه وکیل آباد ، از غرب بلوار شهید قانع و از شرق به خیابان دانشجو متصل است.

 جذابیت محله:
محله صدف به دلیل جایگاه دادگستری ، اداره پست مخاطبین زیادی را به دنبال داشته است.همچنین محله ای بسیار آرام و خلوت است.خط قطارشهری در ابتدای این خیابان واقع است. انتهای بلوار فرهنگ راه دسترسی دیگر به این محله است.شلوغی و هیاهو در ساعاتی از روز در این بافت سنتی سبب شده تا چهره محله جذاب و سرزنده باشد.

مراکز خرید:
در این محله مرکز خریدی وجود ندارد.

فضای سبز:
در این محله فضای سبز وجود ندارد.

مطالعه کنید  محله جلال آل احمد

بیمارستان ها:
در این محله بیمارستانی وجود ندارد.

مساجد:
در این محله مسجد وجود ندارد.


این پست را در شبکه های اجتماعی ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*********************************